چگونه در کشور های خارجی مودب باشیم

مقاله تاریخ به روزرسانی: 1401/12/21 796

اگر شما آدمی اهل سفر هستید و تاکنون سفرهای بسیاری رفته اید، میدانید که آیین و آداب و رسوم یک فرهنگ و کشور با فرهنگ دیگر تفاوت دارد! رفتاری که در کشوری عادی به نظر می رسد، ممکن است در کشوری دیگر توهین آمیز باشد.
 نوع خاصی از رفتارها در کشورهای دیگر دقیقا قابل قبول نمی باشد.

ادب در کشور ژاپن

اگر می خواهید آداب احترام در کشور ژاپن را رعایت کنید

در ملاقات های اداری خود لباس های مناسب تر و پوشیده تری بپوشید. همانند ژاپنی ها در زمان ادای احترام مثل خودشان خم شوید و سعی کنید که کمی بیشتر از آن ها خم شوید. اگر از یک ژاپنی هدیه دریافت می کنید آن را با دو دست خود بگیرید و بعد آن را باز کنید جالب است بدانید باز کردن هدیه در جلوی هدیه دهنده بی ادبی محسوب می شود.
در ملاقات هم بهتر است که همیشه به جای مستقیم سوال کردن، با اشاره صحبت کنید و در پاسخ دادن نیز صریح نباشید.
در ژاپن هرگز چاپستیک‌ها را به شکل عمودی در کاسه برنج نگذارید، این کار برای ژاپنی‌ها یک تابوی بزرگ است چون آن‌ها را یاد مراسم خاکسپاری می‌اندازد که کاسه‌های برنج را با دو چاپستیک عمودی که در داخل آن می‌آورند در عوض آن‌ها را بالا یا کنار کاسه بگذارید.

در سفر به بیشتر کشور‌های آسیایی باید قبل از ورود به خانه کفش‌ها را دربیاورید چرا که آن‌ها وارد شدن با کفش را یک اشتباه فرهنگی بزرگ می‌دانند زیرا داخل خانه نشان دهنده فضای شخصی است بنابراین با گذاشتن کفش‌ها پشت در احترام را رعایت کنید و البته از تمیز بودن پا‌ها هم مطمئن شوید.

آموزش زبان ژاپنی

ادب در کشور یونان

در یونان باقی ماندن غذا در بشقاب توهین به میزبان به حساب می‌آید، چون اشاره به این دارد که غذا خوب نبود و آن را دوست نداشتید. اگر نگران چاقی هستید یا غذایی را دوست ندارید، مقدار کمی بردارید و همه آن را بخورید. اگر بیشتر خواستید دوباره بردارید و با این کار میزبان را هم خوشحال کنید.

آموزش زبان یونانی

ادب در کشور تایلند

در تایلند به جای اینکه با کسی دست بدهید باید کف دستانتان را مقابل قفسه سینه روی هم قرار دهید. به این کار "وای" می‌گویند و سلام و خوشامد مرسوم آن هاست که نشان دهنده احترام است.

آموزش زبان تایلندی

اهمیت صف در کشور انگلستان

"صف" در آداب معاشرت انگلستان جایگاه خاصی دارد. آن‌ها برای صبر و شکیبایی ارزش زیادی قائل هستند و کسانی که صف را رعایت نمی‌کنند، وحشی می‌دانند. انگلیسی‌ها غر زدن در صف را نشانه ضعف شخصیتی و تحمل انتظار با خوشرویی را نشانه شخصیت اخلاقی قوی می‌دانند.

ادب در کشور مراکش

حجب و حیا در مراکش فقط یک مسئله مذهبی نیست بلکه نماد ادب و احترام است. در مراکش هم از زنان و هم مردان انتظار می‌رود لباس‌هایی بپوشند که شانه و زانو‌ها را بپوشاند. تاپ، شلوارک و لباس ساحلی فقط هنگام ورزش یا در ساحل استفاده می‌شود و در سایر مکان‌ها مثل این است که فقط لباس زیر پوشیده اید.

ادب در کشور سوئد

فاصله خود را با مردم حفظ کنید و هنگامی که با آن ها صحبت می کنید با آن ها تماس نداشته باشید. این خصوصیت از آداب احترام در کشور سوئد است. در موقع غذا خوردن برای رعایت آداب از سیاست و مذهب صحبت نکنید و بیشتر سعی کنید که وقار خود را با سکوت حفظ کنید. سکوت در طی گفتگوها اصلاً ناراحت کننده نیست و بهتر است که به جای فردی پرحرف بودن، کمی آرام باشید، وقتی به ناهار دعوت می شوید تا زمانی که میزبان شما را به صرف ناهار دعوت می کند، شروع به غذاخوردن نکنید.

آموزش زبان سوئدی

ادب در کشور مکزیک

از آداب احترام در کشور مکزیک دست ندادن با خانم ها تا زمانی است که آن ها دستشان را جلو بیاورند و پیش قدم شوند. بنابراین در ملاقات ها به هیچ عنوان اول شما برای دست دادن پیش قدم نشوید. همچنین تماس چشمی اگر زیاد شود نشانه ای بر بی ادبی و رفتار زشت شما تلقی خواهد شد. در زمان ناهار خوردن آرنج خود را بر روی میز نگذارید و آروغ نزنید و هرگز علامت خوب و عالی را با دست نشان ندهید. این علامت در کشور مکزیک رفتاری زشت و عامیانه تلقی می شود.

ادب در کشور پاکستان

مردم پاکستان از کلمات لطفاً و متشکرم زیاد استفاده می کنند. اگر کسی وقتش را در اختیار شما قرار داد مطمئن شوید که حتماً از او تشکر کنید. اگر در مغازه یا فروشگاهی از فروشنده سوالی دارید جمله خود را با «ببخشید» شروع کنید و قبل از ترک مغازه دوباره از آن ها تشکر کنید.

ما شما را تشویق می کنیم که نه تنها بخش های مهم فرهنگ خود را حفظ کنید بلکه با فرهنگ های کشورهای مختلف نیز آشنا شوید.

امتیاز بدهید:
1 2 3 4 5
0/5 (0 امتیاز)
نظر خود را وارد کنید
تماس با ما مشاوره رایگان

آموزشگاه زبان های خارجه ملل