آداب و رسوم مردم آرژانتین

آداب و رسوم مردم آرژانتین (حقایق شنیدنی و جالب!)

مقاله تاریخ به روزرسانی: 1402/02/06 1706

آگاهی از آداب و رسوم مردم آرژانتین از این جهت اهمیت دارد که این سرزمین زادگاه افراد مشهور زیادی بوده است. از ورزشکاران محبوب و فوتبالیست هایی همچون مارادونا و مسی گرفته تا دانشمندان و هنرمندان و نویسندگان معروف در این کشور به دنیا آمده و به جهان معرفی شده اند. به همین دلیل آموزشگاه زبان ملل برای آشنایی شما با این سرزمین به تحلیل و بررسی آن می پردازد. 

شرایط زندگی در آرژانتین

شایان ذکر است که کشور آرژانتین دومین کشور بزرگ آمریکای جنوبی می باشد. در مقایسه با سایر کشورهای آمریکای جنوبی و آمریکای لاتین این کشور در رده بهترین ها به شمار می رود. زندگی در بوئنس ایرس را با کشورهای اروپایی مقایسه می کنند و به آن لقب پاریس آمریکای لاتین داده اند. تمام خیابان ها سرسبز و وسیع بوده و معماری شهر بسیار شگفت انگیز و چشم نواز می باشد.

هزینه های زندگی در این کشور پایین است و همین امر زندگی را در این کشور بسیار لذت بخش می کند‌. می توان این کشور را یکی از مقاصد مهم اقتصادی به حساب آورد. نظام پزشکی در این کشور بسیار پیشرفته است ‌و خدمات زیادی از سوی دولت برای مردم در نظر گرفته شده است. درباره سیستم آموزشی این کشور نیز باید گفت که کیفیت بسیار بالایی دارد. در کنار این شرایط عالی، زندگی در این کشور برای مهاجران بسیار مناسب می باشد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم شما را با آداب و رسوم مردم آرژانتین آشنا سازیم.  

زبان کشور آرژانتین

آرژانتین کشوری است با جمعیت حدود ۴۵ میلیون نفر که زبان رسمی خاصی ندارند! اما باید گفت که تقریبا همه مردم در این کشور به زبان اسپانیایی صحبت می کنند. اما نحوه صحبت کردن مردم در این کشور با کشورهای اسپانیایی زبان دیگر تفاوت دارد و در آرژانتین مردم با لهجه ریوپلاتنس صحبت می کنند‌. یکی از نشانه های مهم از آداب و رسوم مردم آرژانتین زبان‌های بومی این کشور می باشد. شایان ذکر است که در کشور آرژانتین زبان های بومی زیادی مورد استفاده قرار می گیرد.

از آن جایی که این کشور مقصد مهاجران زیادی از کشورهای اروپایی می باشد، زبان های ایتالیایی، آلمانی، انگلیسی و سایر زبان ها به وفور در این کشور شنیده می شود. در واقع بیش از چهارده زبان بومی در این کشور وجود دارد. از جمله این زبان های بومی می توان به زبان کچوا، گوارانی و ماپودونگون اشاره نمود.

پیش تر اشاره شد که زبان اسپانیایی در آرژانتین و اسپانیا تفاوت هایی دارد و در این کشور با لهجه ریوپلاتنس صحبت خواهد شد‌. این زبان حتی در رسانه های این کشور نیز مورد استفاده قرار می گیرد. نکته مهم در مورد این زبان تمایل به استفاده از کلمات انگلیسی آمریکا است. در صورتی که در زبان اسپانیایی رایج کلمات از انگلیسی بریتانیایی بهره گرفته می شود. 

آموزش زبان اسپانیایی

آداب و رسوم مردم کشور آرژانتین

آشنایی با آداب و رسوم مردم آرژانتین کمک زیادی به شما خواهد کرد. بسیاری از مردم این کشور اروپایی تبار هستند و فرهنگ اروپایی و بومی آرژانتین را در کنار هم دارند. مهم ترین ویژگی درباره مردم آرژانتین احترام‌ به خانواده می باشد. در کل در این کشور خانواده را مرکز زندگی خود قرار داده و برای رئیس خانواده خود احترام زیادی قائل هستند.

اداب و رسوم و زبان آرژانتین

آداب و رسوم این افراد بسیار خاص بوده و از ویژگی های مهم آن ها رک بودن و بی‌پرده صحبت کردن است. مردم این کشور بسیار خون گرم هستند و احساسات بسیار قوی را نثار فرد مقابل می کنند. در ارتباطات خود با مخاطبانشان از ارتباط لمسی نیز استفاده می کنند و با این کار احساسات خود را بیشتر بروز می دهند. در جمع های خود احوالپرسی های ابتدایی را بسیار مهم می پندارند و به افراد مسن در جمع احترام زیادی می گذارند.

از نکات مهم در ویژگی های اجتماعی این کشور باید گفت که علاقه زیادی به هدیه دادن دارند و در صورت دعوت شدن به جایی حتما برای خانم‌ میزبان هدیه تهیه می نمایند. در مهمانی ها مخصوصا شام باید لباس خوب بر تن کنند. به عنوان مثال آقایان کت و شلوار به تن کرده و خانم ها نیز با پیراهن یا بلوز و دامن می پوشند. از ویژگی های مهم دیگر مردم آرژانتین این است که برای تجارت با آشنایان و افراد قابل اعتماد خود کار می کنند. اطلاع داشتن از این نکات در مورد آداب و رسوم مردم آرژانتین می تواند شما را چندین قدم‌ به جلو ببرد و راحت تر با آن ها ارتباط برقرار کنید. 

آشنایی با فرهنگ مردم آرژانتین

فرهنگ مردم آرژانتین نیز همانند سایر کشورها بر گرفته از عوامل متعدد می باشد. احترام‌ به خانواده و افراد بزرگ تر را در قسمت قبل به طور کامل مورد بررسی قرار دادیم. در مورد فرهنگ غذا خوردن نیز باید گفت که در این کشور احترام‌ زیادی برای میزبان قائل هستند. به عنوان مثال هنگام دعوت شدن به جایی، پس از آماده شدن میز غذا و دعوت برای سرو آن، همه منتظر میزبان می مانند. این نکته را باید به خاطر بسپارید که هرگز در مهمانی ها قبل از دعوت خانم میزبان نباید غذا خوردن را آغاز نمایید. این نکات در آداب و رسوم مردم آرژانتین نهادینه شده و همه‌ به آن احترام می گذارند.

از نکات مهم سر میز غذا این است که برای این افراد باقی گذاشتن مقداری از غذا در ظرف خوشایند است. در کل کشور آرژانتین در ارتباطات به میزان زیادی رابطه محور است و در کل روابط اجتماعی ارزش زیادی برای مردم دارد. نکته مهم دیگر این است که اگر فردی برای شما کاری انجام دهد و در واقع لطفی به شما بکند، حتما روزی درخواستی از شما خواهد کرد و این رابطه برای آن ها جا افتاده است.

قرار ملاقات های رو در رو برای مردم آرژانتین ارزش بیشتری نسبت به تماس های تلفنی دارد. همچنین نگاه مستقیم به چشم طرف مقابل بسیار اهمیت دارد و افراد از روی همین رفتارها همدیگر را قضاوت می کنند. سعی کنید در ملاقات های کاری حتما به موقع حضور داشته باشید. این مسئله اهمیت زیادی دارد. 

مذهب مردم آرژانتین 

در مورد دین و مذهب مردم آرژانتین باید گفت که افراد بومی اعتقادات و باورهای فرامادی دارند و در مراسم و آئین های خود این مسئله را مد نظر قرار می دهند. در قانون اساسی این کشور دین خاصی را به عنوان دین رسمی آرژانتین انتخاب و معرفی نکرده اند. اما باید گفت که کاتولیک دین غالب در این کشور می باشد.

درست است که این دین را دارند اما برای رفتن به کلیسا و گرفتن مراسم ازدواج در این مکان قانون و اجبار خاصی وجود ندارد. مهم ترین کلیسای این کشور"لوخان" است‌. اما نکته مهم در مورد دین و مذهب در کشور آرژانتین آزادی مذهبی می باشد. ادیان مختلف در این کشور به راحتی در کنار هم زندگی خواهند کرد. از زمان مهاجرت ترک های عثمانی به این کشور، اسلام وارد آرژانتین شده است.

در این کشور حدود ۷۹/۶ درصد از مردم دین مسیحیت را پذیرفته اند و حدود ۱۸/۹ درصد از افراد در این کشور دینی ندارند. اما طبق آمار ادیان دیگر حدودا ۱/۲ درصد از جامعه را تشکیل می دهند و همچنین ۰/۳ درصد دینشان نا مشخص می باشد. این آمار پراکندگی دین را در این کشور نشان می دهد و همه با ادیان مختلف در کنار هم زندگی می کنند. 

نژاد مردم آرژانتین

مردم آرژانتین از نژاد های مختلفی هستند. به صورت آماری باید گفت که از تمام گروه های قومی در این کشور حدود ۹۶/۷% اروپایی و مستیسو هستند. که این افراد اغلب ایتالیایی - آرژانتینی و اسپانیایی - آرژانتینی می باشند. همچنین حدود ۲/۴ درصد از جمعیت را بومی های آرژانتین تشکیل می دهند. طبق آمار ۰/۵ درصد از جمعیت این کشور آسیایی تبار و حدود ۰/۴ درصد آفریقایی هستند. 

جشن های کشور آرژانتین

آداب و رسوم مردم آرژانتین یا هر کشور دیگری را از جشن ها و فستیوال های آن کشور می توان شناخت. اصولا افرادی که قصد مسافرت به این کشور را دارند سعی می کنند به گونه ای برنامه ریزی نمایند که در یکی از جشن های این کشور شرکت داشته باشند. اصولا در ماه های ژانویه و فوریه بیشترین جشن ها و فستیوال ها را برگزار می کنند.

جشن های کشور آرژانتین

در هر جشنی، نوع موسیقی و رقص و حتی غذا مخصوص است. از مهم ترین جشن های کشور آرژانتین می توان جشن کوسکین را نام برد. همچنین فستیوال کارناوال گوابگوایچو نیز از بزرگ ترین کارناوال های این کشور محسوب می شود و در جای جای آن برگزار می شود. از دیگر فستیوال ها می توان تانگو‌ را نام برد. در واقع بوینس ایرس پایتخت رقص تانگو در جهان است. مسابقات بزرگ این رقص در ماه آگوست برگزار شده و رقصنده های بینظیری در این مسابقه شرکت می کنند.

فستیوال املت غول آسا نیز در ماه دسامبر برگزار خواهد شد و یک املت بسیار خوشمزه تهیه می شود. کنسرت ایگواسو نیز بسیار جالب است و در ماه مه این برنامه توسط هزاران کودک دبستانی از سر تا سر جهان انجام می شود. فستیوال سنت در ماه نوامبر برگزار شده و بهترین و خوشمزه ترین غذاها و نوشیدنی های دلچسب به نمایش گذاشته می شود. 
سخن پایانی
آموزشگاه زبان ملل این مقاله را درباره آداب و رسوم مردم آرژانتین برای شما عزیزان به رشته تحریر در آورده است تا شما با این کشور بیشتر آشنا شوید‌. افرادی که قصد مهاجرت یا مسافرت به این کشور را دارند می توانند با تمام آداب و رسوم این کشور آشنا شده و راحت تر ارتباط برقرار کنند‌.

 

امتیاز بدهید:
1 2 3 4 5
0/5 (0 امتیاز)
نظر خود را وارد کنید
تماس با ما مشاوره رایگان

آموزشگاه زبان های خارجه ملل