دولینگو

آزمون duolingo

مقاله 1399/12/18 3173

معرفی آزمون دولینگو 

آزمون دولینگو (duolingo) آموزشگاه زبان مللیک آزمون تطبیقی مبتنی بر کامپیوتر است که میزان مهارت در زبان انگلیسی را میسنجد. هدف از آزمون دولینگو استفاده از تکنولوژی برای در دسترس بودن اموزش برای تمامی افراد و برگزاری آزمونی سریع ، آسان و مقرون به صرفه است.

هزینه آزمون دولینگو 49 دلار است درحالی که آزمون آیلتس 215 و آزمون تافل 225 دلار هستند‌.

اعتبار آزمون دولینگو به مدت 2 سال میباشد. آزمون تافل و آیلتس هر ده روز یکبار برگزار میشود اما آزمون دولینگو در هر زمان و هر ساعت از شبانه روز قابل انجام است.

مدت زمان برگزاری آزمون کتبی آیلتس 2 ساعت و 45 دقیقه میباشد و آزمون تافل 4 ساعت است ، اما انجام تمامی مراحل آزمون دولینگو کمتر از یکساعت طول میکشد. پس از انجام آزمون دولینگو تنها پس از دو روز نتیجه خود را دریافت خواهید کرد اما در آزمون آیلتس و تافل بین 10 تا 13 روز زمان میبرد.

یکی از مزیتهای مهم دیگر آزمون دولینگو نسبت به تافل و آیلتس این است که در آزمون دولینگو بدون پرداخت هیچگونه هزینه ای میتوانید کارنامه خود را از صفحه نتیجه خود به هر تعداد دانشگاه یا مدرسه در جهان ارسال کنید در حالی که در آزمون آیلتس 5 و آزمون تافل 4 دانشگاه مجاز هستید و اگر بخواهید به دانشگاه ها و مدارس بیشتری ارسال کنید باید برای هر گزارش هزینه 20 دلاری پرداخت کنید.

در آزمون دولینگو مانند آزمون تافل و آیلتس هر چهار مهارت زبان انگلیسی مورد ارزیابی قرار داده میشود اما در این آزمون سوالات متفاوت است. مهمترین مزیت آزمون دولینگو نسبت به آزمونهای تافل و آیلتس این است که این آزمون مرکز و زمان مشخصی برای برگزاری ندارد و بدون مراجعه حضوری تنها با اینترنت و در منزل میتوانید در این آزمون شرکت نمایید.

مصاحبه ویدئویی دولینگو چگونه است؟

آخرین بخش آزمون دولینگو این بخش است و شما دو وظیفه در اینجا دارید:

نخست اینکه به صورت شفاهی به موضوع انتخابی خود در حد 1 تا 3 دقیقه پاسخ دهید (و پاسخ شما به صورت ویدئویی ضبط می شود) و دوم اینکه به موضوع منتخب خود در حد 3 تا 5 دقیقه پاسخی کتبی دهید. برای هر یک از این کارها 30 ثانیه زمان برای خواندن و انتخاب موضوع و برنامه ریزی جهت ارائه پاسخ در اختیار خواهید داشت. همانطور که بیان شد این بخش فاقد نمره است اما پاسخ های شما به نهادهای مربوطه ای که نمرات شما را دریافت می کنند ارسال خواهد شد.

قوانین آزمون انگلیسی دولینگو :

از آنجا که این آزمون را در منزل انجام می دهید و دولینگو باید از عدم تقلب شما در این آزمون مطمئن باشد قوانین زیادی هم وضع کرده است؛

 شما باید در اتاقی پرنور تنها باشید؛

گوش هایتان کاملا مشخص باشد (مو آنها را نپوشانده باشد)؛

نباید عینک آفتابی یا هدفون استفاده کنید و حق استفاده از قلم و کاغذ هم ندارید.

همه این مقررات برای اطمینان از عدم تقلب شرکت کننده تدبیر شده اند.

شما باید تمام این مقررات را رعایت کنید و اگر حتی یک مورد را هم رعایت نکنید (و مثلا از تلفن همراه خود استفاده کنید یا نوت برداری کنید) دولینگو شما را از شرکت مجدد در آزمون منع خواهد کرد. 

 

شاید این پرسش در ذهن شما ایجاد شده که چه کسی از تقلب من با خبر می شود؟

به محض اینکه آزمون شروع شد نرم افزار آزمون صفحه نمایش شما را ضبط می کند؛

همچنین این نرم افزار دارای پروتوکل هایی است که خروج از مرورگر یا باز کردن تب جدید را تشخیص می دهد.

همانطور که در مقررات آزمون زبان انگلیسی دولینگو صریحا اعلام شده است دولینگو این حق را برای خود محفوظ می داند که در صورت صلاحدید، آزمون شما را تایید نکند یا حتی نتایج آزمون های قبلی شما را باطل اعلام کند بی اینکه پولتان را استرداد کند. بسته به شدت تخلف و تقلب شرکت کنندگان ممکن است از شرکت مجدد به صورت دائمی محروم شوند.


لینک های مرتبط :

دوره فوق حرفه ای تربیت مدرس زبان انگلیسی

یادگیری مکالمه زبان انگلیسی در 30 روز

آیلتس را قورت بده! (معرفی کامل آزمون آیلتس)

7 نکته علمی برای یادگیری سریع زبان انگلیسی

6 نکته طلایی برای افزایش مهارت در آزمون تافل

بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی برای مکالمه در تهران

منبع جامع دیکشنری‌های زبان انگلیسی

نظرات کاربران

Maryam (سه شنبه 07 دی 1400 01:24:58)

بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی که تا به حال رفتم👌


خانم افسریان (پنجشنبه 30 دی 1400 10:07:05)

از شما سپاسگزاریم (تیم پشتیبانی ملل)

نظر خود را وارد کنید
تماس با ما مشاوره رایگان

آموزشگاه زبان های خارجه ملل