آموزش زبان چینی

تاریخچه زبان چینی

مقاله 1399/12/23 889

تاریخچه زبان چینی

بسیاری از کارشناسان و زبان شناسان مطرح جهان عقیده دارند که قدیمی ترین نوشته های جهان به زبان چینی میباشدکه بیشتر از6000 سال قدمت دارد. زبان چینی یک تفاوت ویژه با تمامی زبان های مطرح دنیا دارد و آن تغییر نکردن آن در دوران تاریخ میباشد. در حالی که سایر زبان ها بر اثر مساعل تاریخی جنگ وادغام فرهنگ ها تغییرات زیادی را شاهد بوده اند. زبان چینی از زبان های سینو تیبتان یا همان  سینی تبتی است که البته نمیتوان به صورت دقیق مشخص کرد که زمان جدا شدن زبان ها از هم چه وقتی بوده است. چینی قدیمی در سال های 122تا256 سال قبل از میلاد مسیح در میان مردم عادی استفاده میشده است و مردم با همان زمان قدیمی و محلی خود ارتباط برقرار میکردند و دوره مدرن این زمان با به وجود آمدن جمهوری خلق چین و توسعه زبان چینی مدرن در مدارس و دانشگاه ها رواج پیدا کرده به صورتی که تا امروز همچنان از آن استفاده میشود

.

جهت ثبت نام در کلاس های آموزش زبان چینی کلیک نمایید.


 

چرا زبان چینی سخت ترین زبان دنیاست؟

آموزش زبان چینیبه گفته همه زبان شناسان (زبان چینی) با اختلاف از سایر رقبا سخت ترین زبان دنیاست که تسلط بر آن برای خود چینی ها هم تقریبا محال است. سراسر جهان توسط بیش از یک میلیارد نفر صحبت میشود که این موضوع آن را به پر استفاده ترین زبان جهان تبدیل کرده است.

تفاوت مجموعه زبان های چینی در حدی است که بتوان هر یک از آن ها را زبانی جداگانه دانست با این حال معمولا به آن ها به عنوان شکل های متفاوتی از یک زبان مشترک اشاره میشود برای ساده سازی ارتباط در کل چین مدت هاست که زبان چینی ماندارین با لهجه شهر پکن به عنوان زبان استاندارد شناخته شده است . چینی ماندارین زبان مادری بیش از 70% از جمعیت چین است و تقریبا تمام مردم چین میتوانند به این زبان صحبت کنند.

چرا این زبان را ماندرین می نامند؟

شاید از خود بپرسید که چرا برای زبان چینی اسم (ماندرین) انتخاب شده است. جالب اینکه بسیاری از چینی ها نیز علت این نام گذاری را نمیدانند. ماندرین در زبان انگلیسی به معنای (مقام رسمی امپراطوری چین ) است. این اسم از واژه (mandarim) در زبان پرتغالی گرفته شده که از واژه ی (menteri)در زبان مالایی آمده و این واژه نیز به نوبه ی خود از وازه سانسکریت (mantrin)به معنای (وزیر یا مشاور) گرفته شده است . پس زمانی که در مورد یادگیری زبان چینی صحبت میکنیم معمولا منظور ما یادگیری زبان چینی ماندارین یا چینی استاندارد است .

چند حقبقت درباره زبان چینی که احتمالا از آنها خبر نداشتید

آموزش زبان چینی1-زبان ماندرین یکی از 6 زبان رسمی سازمان ملل به شمار می آید.

2-کشور هایی که از این زبان استفاده میکنند.

جدای از چین در کشور های تایوان اندونزی و سنگاپور نیز از زبان ماندرین استفاده میشود. به طور واضحی بیشترین جمعیت استفاده کننده از زبان ماندرین در کشور چین سکونت دارند زیرا ماندرین زبان رسمی کشور چین است و این کشور نیز بیشترین جمعیت را در جهان دارد. این زبان باستانی از قرن 14 میلادی زبان رسمی این کشور بوده است.

3-گرامر زبان ماندرین بسار ساده است.

4-باور نکردنی است اما زبان ماندرین الفبا ندارد.

زبان ماندرین الفبا ندارد و از نماد هایی که به آن ها کاراکتر های چینی گفته میشود برای رساندن منظور استفاده میکنند. این کاراکتر ها در واقع نماد هایی هستند که قدیمی ترین سیستم نوشتاری جهان به شمار می آیند. در حال حاظر در زبان چینی در حدود 10000 نماد وجود دارد و هر ساله بر تعداد این نماد ها افزوده میشود.

مردم زیادی در سراسر جهان برای یادگیری این زبان علاقه نشان داده اند زیرا چین به دومین قدرت اقتصادی برتر جهان و برترین قدرت اقتصادی نیمکره شرق زمین تبدیل شده است و دانستن زبان چینی به کسانی که در حوزه تجارت فعالیت دارند بسیار کمک خواهد کرد از این رو بسیاری از مردم حتی از کشور های غربی نیز به یادگیری زبان ماندرین روی آورده اند. در ایالات متحده نیز این زبان اسپانیولی بیشترین متقاضی برای یادگیری را به خود اختصاص داده است.


لینک های مرتبط 

منابع آموزشی زبان چینی

آموزش سریع و آسان زبان چینی

امتیاز بدهید:
1 2 3 4 5
0/5 (0 امتیاز)
نظر خود را وارد کنید
تماس با ما مشاوره رایگان

آموزشگاه زبان های خارجه ملل