آمادگی آزمون آیلتس

آمادگی برای آیلتس

مقاله تاریخ به روزرسانی: 1401/12/03 19236

دو نوع آیلتس وجود دارد: آکادمیک و عمومی. بخش Listening و Speaking در هر دو مورد شبیه به هم، اما  Reading , Writing متفاوت هستند. اطمینان حاصل کنید که برای آزمون آیلتس صحیح آماده می‌شوید.

بخش شنیدن، خواندن و نوشتن تمام آزمون‌های آیلتس در همان روز به پایان می‌رسد. با این حال، بخش اسپیکینگ می‌تواند تا یک هفته قبل یا بعد از سایر قسمت‌ها تکمیل شود. زمان کل آزمون 2 ساعت و 45 دقیقه است.

آمادگی آزمون آیلتس

فرمت شنیداری آزمون-listening(30 دقیقه)

شما به چهار مورد ضبط شده از زبان مادری انگلیسی گوش می‌دهید و سپس پاسخ خود را به مجموعه‌ای از سوالات می‌نویسید.

 

رکورد 1 - مکالمه بین دو نفر که در یک زمینه مسائل روزمره تنظیم شده است.

رکورد 2 - یک مونولوگ که در زمینه اجتماعی روزمره تنظیم شده است، به عنوان مثال سخنرانی در مورد ویژگی‌های یک منطقه.

رکورد 3 - مکالمه بین حداکثر چهار نفر که در زمینه آموزشی تنظیم شده است، به عنوان مثال، یک معلم دانشگاه و یک دانشجوی در حال بحث در مورد یک پروژه هستند.

رکورد 4 - مونولوگ در مورد یک موضوع دانشگاهی است، به عنوان مثال یک سخنرانی در دانشگاه.

ارزیابان به دنبال شواهدی از توانایی شما در درک ایده‌های اصلی و اطلاعات دقیق و واقعی، تحلیل درست نظرات و نگرش‌های سخنرانان، بیان هدف صحیح خواهند بود.

توضیح بخش شنیداری(listening)

فرمت آزمون: این بخش، چهار قسمت است که هر کدام شامل 10 سوال است. سوالات به گونه‌ای طراحی شده اند که پاسخها به ترتیبی که در فایل صوتی شنیده می‌شوند، ارائه گردند.

رکوردها فقط یکبار شنیده می‌شوند که شامل طیف وسیعی از لهجه‌ها، از جمله انگلیسی، استرالیایی، نیوزلندی، آمریکایی و کانادایی هستند.

آزمون آیلتس | listening | آموزشگاه زبان ملل شعبه نبرد

زمان بندی: تقریباً 30 دقیقه (به علاوه 10 دقیقه زمان انتقال به پاسخنامه).

تعداد سوالات: 40

فرمت‌های سوالات:

 انواع مختلفی از سوالات مورد استفاده قرار می‌گیرد، که از بین موارد زیر انتخاب می‌شوند:

چند گزینه ای، مطابقت، برچسب گذاری طرح/نقشه/نمودار، فرم/یادداشت/جدول/نمودار-جریان/تکمیل یک نوشته خلاصه، تکمیل جمله.

فرمت پاسخ:

 شرکت کنندگان در آزمون هنگام گوش دادن پاسخ‌های خود را روی کاغذ سوالات می‌نویسند و در پایان آزمون 10 دقیقه به آنها فرصت داده می‌شود تا پاسخ‌های خود را به پاسخ نامه منتقل کنند. هنگام نوشتن پاسخ در برگه باید دقت شود زیرا املای نادرست و دستور زبان اشتباه باعث کم شدن نمره می‌شود.

نمرات: هر سوال 1 نمره دارد.

آیلتس با جزئیات گوش می‌دهد

سوال نوع 1 - چند گزینه ای

در پرسش‌های چند گزینه‌ای، سوالی وجود دارد که به دنبال آن سه پاسخ می‌آید، یا جمله‌ای برای تکمیل با سه گزینه داده می‌شود. شرکت کنندگان در آزمون ملزم به انتخاب یک پاسخ صحیح - A، B یا C هستند.

گاهی اوقات، به داوطلبان آزمون لیست طولانی‌تری از پاسخ‌های احتمالی داده می‌شود و به آنها گفته می‌شود که باید بیش از یک گزینه را انتخاب کنند. در این مورد، آن‌ها باید سوال را با دقت بخوانند تا بررسی کنند که چند پاسخ لازم است.

تعداد سوالات: متغیر

سوال نوع 2 - تطبیقی

تطبیق، مهارت گوش دادن به جزئیات را ارزیابی می‌کند و اینکه آیا شرکت کننده در آزمون می‌تواند اطلاعاتی را که در یک مکالمه در مورد موضوعات روزمره ارائه شده است، درک کند، مانند بحث در مورد اقامت در هتل یا مهمانسرا. همچنین توانایی پیگیری مکالمه بین دو نفر را نیز ارزیابی می‌کند.

تعداد سوالات: متغیر

سوال نوع 3 - طرح، نقشه، برچسب گذاری نمودار

شرکت کنندگان در آزمون ملزم به برچسب زدن روی نقشه (به عنوان مثال ساختمان)، نقشه (به عنوان مثال بخشی از شهر) یا نمودار (به عنوان مثال قطعه‌ای از تجهیزات) هستند. پاسخ‌ها معمولاً از لیستی که روی کاغذ است انتخاب می‌شوند.

این نوع سوال توانایی درک،توصیف یک مکان و ارتباط آن با یک نمایش بصری را ارزیابی می‌کند.

تعداد سوالات: متغیر

سوال نوع 4-فرم، یادداشت، جدول، نمودار جریان، تکمیل خلاصه

شرکت کنندگان در آزمون ملزم به پر کردن قسمت‌های خالی در طرح کلی از متن یا همه آن‌ها هستند. طرح کلی بر ایده‌ها/حقایق اصلی در متن تمرکز می‌کند.

 1. فرم: اغلب برای ثبت جزئیات واقعی مانند نام‌ها استفاده می‌شود

 2. مجموعه‌ای از یادداشت‌ها: برای جمع بندی هر نوعی از اطلاعات استفاده می‌شود.

 3.  جدول: به عنوان راهی برای جمع بندی اطلاعات مربوط به دسته‌های روشن استفاده می‌شود. به عنوان مثال مکان/زمان/قیمت

 4.  نمودار جریان: برای جمع بندی فرآیندی که دارای مراحل واضح است، با جهت فرایند نشان داده شده توسط فلش‌​​ها استفاده می‌شود.

شرکت‌کنندگان در آزمون ممکن است مجبور شوند پاسخ‌های خود را از لیستی که روی کاغذ است انتخاب کرده یا کلمات گم شده از رکورد را با رعایت محدودیت کلمات ذکر شده در دستورالعمل‌ها مشخص کنند. شرکت کنندگان در آزمون مجبور نیستند کلمات ضبط شده را تغییر دهند.

شرکت کنندگان در آزمون باید دستورالعمل‌ها را با دقت بخوانند زیرا تعداد کلمات یا اعدادی که باید برای پر کردن فاصله‌ها استفاده کنند متفاوت است. به عنوان مثال، "بیش از دو کلمه و/یا یک عدد" هیچ محدودیت واژه‌ای داده نشده است شرکت کنندگان در آزمون باید این محدودیت کلمه را به دقت بررسی کنند.

تعداد سوالات: متغیر

سوال نوع 5 - تکمیل جمله

شرکت کنندگان در آزمون ملزم به مطالعه مجموعه‌ای از جملات هستند که خلاصه‌ای از اطلاعات کلیدی را از تمام متن شنیدنی یا قسمتی از آن می‌خوانند. سپس با استفاده از اطلاعات متن، در هر جمله جای خالی را پر می‌کنند. محدودیت کلمه‌ای نیز برای این قسمت در نظر گرفته شده است.

تعداد سوالات: متغیر

سوال نوع 6-سوالات با پاسخ کوتاه

شرکت کنندگان در آزمون ملزم به خواندن یک سوال و سپس نوشتن پاسخ کوتاه با استفاده از اطلاعات متن شنیدنی هستند. به عنوان مثال، "بیش از سه کلمه و/یا یک عدد" محدودیت کلمه داده شده است.

تعداد سوالات: متغیر

همه برگه‌های پاسخ، پس از مشخص شدن، توسط Cambridge Assessment English تجزیه و تحلیل می‌شوند.

فرمت آزمون خواندن-reading(60 دقیقه)

بخش خواندن شامل 40 سوال است که برای آزمایش طیف وسیعی از مهارت‌های خواندن طراحی شده است. این موارد شامل خواندن مطلب اصلی، خواندن ایده‌های اصلی، خواندن جزئیات، ارائه راهکار، درک استدلال منطقی و تشخیص نظرات، نگرش‌ها و هدف نویسندگان است.

آزمون آیلتس آکادمیک، شامل سه متن طولانی است که از توصیفی و واقعی تا گفتمانی و تحلیلی متغیر است. این متون از کتاب‌ها، مجلات و روزنامه‌ها گرفته شده است. آنها برای مخاطبان غیر متخصص انتخاب شده اند اما برای افرادی که وارد دوره‌های دانشگاه می‌شوند یا به دنبال ثبت نام حرفه‌ای هستند مناسب است.

  

آزمون آیلتس | reading | آموزشگاه زبان ملل شعبه نبرد

فرمت بخش خواندن-reading

زمان: 60 دقیقه

تعداد سوالات: 40

انواع  سوالات:

انواع مختلفی از سوالات استفاده می‌شود که از موارد زیر انتخاب شده است. انتخاب چندگانه، شناسایی اطلاعات، شناسایی نظرات/ادعاهای نویسنده، مطابقت، تطبیق سرفصل‌ها، ویژگی‌های مطابقت، پایان جملات منطبق، تکمیل جمله، تکمیل خلاصه، تکمیل یادداشت، تکمیل جدول، تکمیل نمودار، تکمیل برچسب نمودار و پاسخ کوتاه سوالات.

منابع:  متون از کتاب‌ها، مجلات و روزنامه‌ها گرفته شده و برای مخاطبان غیر متخصص نوشته شده است. همه موضوعات مورد علاقه عموم هستند. بخشهای متون ممکن است در انواع مختلفی نوشته شوند، به عنوان مثال روایی، توصیفی یا گفتمانی/استدلالی. حداقل یک متن حاوی استدلال منطقی مفصل است. متون ممکن است حاوی مطالب غیر کلامی مانند نمودارها یا تصاویر باشند. اگر متون حاوی اصطلاحات فنی باشند، واژه نامه ساده ارائه می‌شود.

پاسخ:

 شرکت کنندگان در آزمون موظفند در مدت زمان مجاز آزمون، جواب‌های خود را به پاسخ‌نامه منتقل کنند. هیچ زمان اضافی برای انتقال مجاز نیست.

نمرات: هر سوال 1 نمره دارد.

سوال نوع 1 - چند گزینه ای

شرکت کنندگان در آزمون باید بهترین پاسخ را از بین چهار گزینه (A، B، C یا D) یا دو عدد از بهترین پاسخ‌ها از پنج گزینه (A، B، C، D یا E) را انتخاب کنند. سوالات ممکن است شامل تکمیل یک جمله باشد، جایی که قسمت اول یک جمله به آن‌ها داده می‌شود و سپس بهترین راه را برای تکمیل آن از بین گزینه‌ها انتخاب می‌کنند، یا می‌تواند شامل سوالات کامل باشد. شرکت کنندگان در آزمون گزینه ای را انتخاب می‌کنند که به آنها بهترین پاسخ را می‌دهد.

سوالات به ترتیب اطلاعات موجود در متن هستند: یعنی پاسخ سوال اول این گروه قبل از پاسخ به سوال دوم و غیره در متن قرار می‌گیرد.

آموزش زبان انگلیسی

تعداد سوالات: متغیر

سوال نوع 2 - شناسایی اطلاعات

به شرکت کنندگان در آزمون تعدادی بیانیه داده می‌شود و از آنها سوال می‌شود: آیا عبارت‌های زیر با اطلاعات موجود در متن هماهنگ است؟

درک تفاوت بین "اشتباه" و "داده نشده" بسیار مهم است. "غلط" به این معنی است که در قسمت مقابل عبارت مورد نظر بیان شده است. "داده نشده" به این معنی است که این عبارت نه با اطلاعات موجود در قسمت هماهنگ می‌شود و نه مغایر است.

تعداد سوالات: متغیر

سوال نوع 3 - شناسایی نظرات/ادعاهای نویسنده

به شرکت کنندگان در آزمون تعدادی بیانیه داده می‌شود و از آنها سوال می‌شود: "آیا جملات زیر با نظرات/ادعاهای نویسنده موافق است؟" آنها باید "بله"، "نه" یا "داده نشده" را در کادرهای برگه پاسخ بنویسند.

درک تفاوت بین "نه" و "داده نشده" بسیار مهم است. منظور از "نه" این است که نظرات یا ادعاهای نویسنده به صراحت با این جمله مخالف است، یعنی نویسنده در جایی نظر خود را ابراز می‌کند یا ادعایی برخلاف ادعای مطرح شده در سوال ارائه می‌دهد. "داده نشده" به این معنی است که نظر یا ادعا نه تأیید شده و نه مغایر است.

تعداد سوالات: متغیر

سوال نوع 4 - تطبیق اطلاعات

شرکت کنندگان در آزمون ملزم هستند اطلاعات خاصی را در پاراگراف‌ها/بخش‌های یک متن قرار دهند و حروف پاراگراف‌ها/بخش‌های صحیح را در کادرهای پاسخ‌نامه خود بنویسند.

آنها لزوماً نیازی به یافتن اطلاعات در هر پاراگراف/بخش از متن ندارند، اما ممکن است بیش از یک قطعه اطلاعات وجود داشته باشد که شرکت کنندگان در یک پاراگراف/بخش معین باید آن‌ها را پیدا کنند. در این صورت، به آن‌ها گفته می‌شود که می‌توانند از هر حرفی بیش از یک بار استفاده کنند.

این نوع سوال را می‌توان با هر متنی استفاده کرد زیرا طیف وسیعی از مهارت‌های خواندن را آزمایش می‌کند، از مکان یابی جزئیات گرفته تا تشخیص خلاصه یا تعریف.

تعداد سوالات: متغیر

سوال نوع 5 - تطبیق عناوین

به شرکت کنندگان در آزمون فهرستی از سرفصل‌ها داده می‌شود که معمولاً با اعداد کوچک رومی (i، ii، iii، و غیره) مشخص می‌شود. یک عنوان به ایده اصلی پاراگراف یا بخشی از متن اشاره می‌کند. شرکت‌کنندگان در آزمون باید عنوان را با پاراگراف‌ها یا قسمت‌های صحیح مطابقت دهند که بر اساس حروف الفبا مشخص شده اند. شرکت کنندگان در آزمون اعداد رومی مناسب را در کادرهای پاسخ‌نامه خود می‌نویسند. همیشه عناوین بیشتری نسبت به پاراگراف یا بخش وجود خواهد داشت، به طوری که از برخی سرفصل‌ها استفاده نمی‌شود. همچنین ممکن است برخی پاراگراف‌ها یا بخش‌ها در سوال گنجانده نشده باشند.

تعداد سوالات: متغیر

سوال نوع 6 - تطبیق ویژگی‌ها

شرکت کنندگان در آزمون ملزم هستند مجموعه‌ای از جملات یا اطلاعات را با لیستی از گزینه‌ها مطابقت دهند. گزینه‌ها گروهی از ویژگی‌های متن هستند و با حروف مشخص می‌شوند. ممکن است از برخی گزینه‌ها استفاده نشود و از برخی دیگر بیشتر از یکبار استفاده شود. که توسط دستورالعمل‌ها اطلاع رسانی می‌شود.

تعداد سوالات: متغیر

سوال نوع 7 - تطبیق انتهای جمله

به شرکت کنندگان در آزمون، نیمه اول یک جمله بر اساس متن داده می‌شود و از آنها خواسته می‌شود تا بهترین روش را برای تکمیل آن از میان لیست گزینه‌های ممکن انتخاب کنند. شرکت کنندگان در آزمون باید قسمتی را که انتخاب کرده اند در پاسخ نامه بنویسند.

تعداد سوالات: متغیر

سوال نوع 8 - تکمیل جمله

شرکت کنندگان در آزمون جملات را در تعداد مشخصی از کلمات برگرفته از متن کامل می‌کنند. آنها باید پاسخ‌های خود را در برگه پاسخ بنویسند. دستورالعملها مشخص می‌کند که شرکت کنندگان در آزمون از چه تعداد کلمه/عدد باید استفاده کنند.

سوال نوع 9-خلاصه، یادداشت، جدول، تکمیل نمودار جریان

به شرکت کنندگان در آزمون خلاصه‌ای از متن داده می‌شود و لازم است آن را با اطلاعات برگرفته از متن تکمیل کنند. اطلاعات داده شده ممکن است به صورت: چندین جمله متصل متنی (به عنوان خلاصه)، چندین نوشته (به عنوان یادداشت)، یک جدول که برخی از سلول‌های آن خالی است، باشند.

خلاصه نویسی توانایی شرکت کنندگان در درک جزئیات و/یا ایده‌های اصلی یک بخش از متن را ارزیابی می‌کند. در تغییرات مربوط به خلاصه یا یادداشت‌ها، شرکت کنندگان در آزمون باید از نوع کلمات (کلمات) که در یک فاصله مشخص قرار می‌گیرند آگاه باشند (برای مثال، آیا به اسم نیاز است یا فعل و غیره).

تعداد سوالات: متغیر

سوال نوع 10 - تکمیل برچسب نمودار

شرکت کنندگان در آزمون ملزم به برچسب‌گذاری روی نمودار هستند که مربوط به توضیحات موجود در متن است. دستورالعمل‌ها مشخص می‌کند که شرکت کنندگان در آزمون از چه تعداد کلمه/عدد باید استفاده کنند، به عنوان مثال "بیش از سه کلمه و/یا تعدادی از قسمت"، "فقط یک کلمه" یا "بیش از دو کلمه" اگر شرکت کنندگان در آزمون بیشتر از تعداد کلمات خواسته شده بنویسند، نمره را از دست می‌دهند.

اعداد را می‌توان با استفاده از ارقام یا کلمات نوشت. کلمات قراردادی تست نمی‌شوند. پاسخها لزوماً به ترتیب در متن نیامده است. با این حال، آنها معمولاً از یک بخش به جای کل متن آمده‌اند.

نمودار ممکن است از نوعی ماشین، یا از قسمت‌های ساختمان یا هر عنصر دیگری باشد که می‌تواند به صورت تصویری نشان داده شود. این نوع سوال اغلب با متون توصیف کننده فرایندها یا با متون توصیفی استفاده می‌شود.

تعداد سوالات: متغیر

سوال نوع 11-سوالات با پاسخ کوتاه

شرکت کنندگان در آزمون به سوالات پاسخ می‌دهند، که معمولاً مربوط به اطلاعات واقعی درباره جزئیات موجود در متن است. این به احتمال زیاد با متنی استفاده می‌شود که حاوی اطلاعات و جزئیات واقعی زیادی باشد.

شرکت کنندگان در آزمون باید پاسخ‌های خود را به صورت کلمات یا اعداد در برگه پاسخ بنویسند. دستورالعمل‌ها مشخص می‌کند که شرکت کنندگان در آزمون از چه تعداد کلمه/عدد باید استفاده کنند، به عنوان مثال. "بیش از سه کلمه و/یا تعدادی از قسمت"، "فقط یک کلمه" یا "بیش از دو کلمه" اگر شرکت کنندگان در آزمون بیشتر از تعداد کلمات خواسته شده بنویسند، نمره را از دست می‌دهند.

سوالات پاسخ کوتاه، توانایی شرکت کنندگان در تعیین موقعیت و درک اطلاعات دقیق در متن را ارزیابی می‌کند.

تعداد سوالات: متغیر

Academic Writing – آزمون نوشتن
 

Task 1

 یک نمودار یا جدول به شما ارائه می‌شود و از شما خواسته می‌شود که اطلاعات را با کلمات خود توصیف، خلاصه یا توضیح دهید. همچنین ممکن است نیاز باشد مراحل یک فرآیند، نحوه عملکرد یا توصیف یک شیء یا رویداد را توضیح دهید.

Task 2

از شما خواسته می‌شود که در پاسخ به نقطه نظر، استدلال یا مشکل مقاله توضیحی بنویسید. پاسخ به هر دو وظیفه باید به شیوه‌ رسمی باشد.

 

نکات آزمون نوشتن-writing

قالب آزمون: دو task نوشتن وجود دارد و هر دو باید تکمیل شوند.

زمان: 60 دقیقه

تعداد سوالات: 2

انواع سوالات:

در قسمت اول، از شرکت کنندگان در آزمون خواسته می‌شود تا برخی از اطلاعات بصری (جدول/نمودار) را با کلمات خود شرح دهند. آن‌ها باید 150 کلمه را در حدود 20 دقیقه بنویسند. در قسمت 2، به نقطه نظر یا استدلال یا مشکل پاسخ می‌دهند. که باید 250 کلمه را در حدود 40 دقیقه نوشته شود.

پاسخ:

 پاسخ‌ها باید در پاسخ‌نامه داده شوند و باید به طور کامل نوشته شوند. یادداشت‌ها یا نقاط مهم به عنوان پاسخ قابل قبول نیستند. ممکن است شرکت کنندگان در آزمون روی برگه سوال نکاتی را بنویسند.

بهترین کلاس آزمون آیلتس | writing | آموزشگاه زبان ملل شعبه نبرد

قسمت اسپیکینگ آیلتس-Speaking

 اسپیکینگ آزمون آیلتس شامل یک مصاحبه شفاهی بین شرکت کنندگان در آزمون و یک شخص دیگر است. تمام تست‌های Speaking ضبط می‌شوند.

زمان: 11-14 دقیقه

بخش اول – مقدمه و مصاحبه

در این قسمت مصاحبه شونده خود را معرفی کرده و هویت آزمون شوندگان را بررسی می‌شود. سپس از شرکت کنندگان در آزمون سوالات عمومی در مورد برخی موضوعات آشنا مانند خانه، خانواده، کار، مطالعات و علایق می‌پرسند. برای اطمینان از سازگاری، سوالات از یک اسکریپت گرفته شده است. قسمت اول 4 تا 5 دقیقه طول می‌کشد.

این بخش از آزمون بر توانایی برقراری ارتباط نظرات و اطلاعات در مورد موضوعات روزمره و تجربیات یا موقعیت‌های رایج با پاسخ دادن به طیف وسیعی از سؤالات متمرکز است.

تعداد سوالات: متغیر

بخش دوم آزمون Speaking

مصاحبه کننده از شرکت کنندگان در آزمون می‌خواهد در مورد موضوعی خاص صحبت کنند، نکاتی را که باید در بحث آن‌ها مورد بررسی قرار گیرد شامل می‌شود و توضیح می‌دهد که یک جنبه از موضوع را توضیح دهند. به شرکت کنندگان در آزمون یک دقیقه فرصت داده می‌شود تا سخنرانی خود را آماده کنند و یک مداد و کاغذ برای یادداشت برداری به آن‌ها داده می‌شود. مصاحبه کننده از آزمون شوندگان می‌خواهد 1 تا 2 دقیقه صحبت کنند و بعد از 2 دقیقه آزمون شوندگان را متوقف می‌کند و یک یا دو سوال در همان موضوع می‌پرسد.

این بخش از آزمون بر توانایی صحبت طولانی در مورد یک موضوع معین، با استفاده از زبان مناسب و سازماندهی ایده‌ها به طور منسجم تمرکز می‌کند.

تعداد سوالات: متغیر

بخش سوم Speaking

در قسمت 3، مصاحبه کننده و آزمون شوندگان مسائل مربوط به موضوع در قسمت 2 را به صورت کلی‌تر و در صورت لزوم به صورت عمیق‌تر مورد بحث قرار می‌دهند. قسمت سوم نیز 4 تا 5 دقیقه طول می‌کشد.

این بخش از آزمون بر توانایی بیان و توجیه نظرات و تجزیه و تحلیل، بحث و حدس زدن در مورد مسائل تمرکز دارد.

تعداد سوالات: متغیر

بهترین کلاس آیلتس | speaking | آموزشگاه زبان ملل شعبه نبرد

نمره دهی در بخش Speaking

عملکرد اسپیکینگ توسط مصاحبه کننده معتبر آیلتس ارزیابی می‌شود. همه مصاحبه کنندگان آیلتس دارای مدارک آموزشی مرتبط هستند و به عنوان آزمون گیرتوسط مراکز آزمون استخدام می‌شوند و توسط شورای بریتانیا یا IDP: IELTS استرالیا تایید شده اند.

منبع واژگانی

این معیار به گستره واژگان مورد استفاده و دقت بیان معانی و نگرش‌ها اشاره دارد. شاخص‌های کلیدی عبارتند از انواع کلمات، مناسب بودن کلمات مورد استفاده و توانایی دور زدن (دور زدن واژگان با استفاده از کلمات دیگر) مورد توجه است.

محدوده گرامری و دقت

این مورد به گستره و استفاده دقیق و مناسب از منبع گرامری آزمون شوندگان اشاره دارد. شاخص‌های کلیدی محدوده دستوری عبارتند از طول و پیچیدگی جملات گفتاری، استفاده مناسب از بندهای فرعی و محدوده ساختار جملات، به ویژه برای جابجایی عناصر برای تمرکز اطلاعات.

تلفظ

این معیار به توانایی تولید گفتار قابل درک برای انجام الزامات آزمون Speaking اشاره دارد.


سایتهای آزمون آزمایشی IELTS

ieltsonlinetests.com

ielts.org

takeielts.britishcouncil.org

idpielts.me

ieltsbuddy.com

mini-ielts.com

 

امتیاز بدهید:
1 2 3 4 5
5/5 (1 امتیاز)

نظرات کاربران

محمدرضا (شنبه 16 بهمن 1400 18:17:53)

هزینه دوره آیلتس چقدره؟


melalinstitute (یکشنبه 17 بهمن 1400 13:16:46)

سلام وقت بخیر، هزینه جلسات متناسب با تعداد جلسات پکیج متفاوت است.

شهریار قاسمی (شنبه 16 بهمن 1400 18:16:36)

شما دوره آمادگی آزمون آیلتس هم برگزار میکنید؟

نظر خود را وارد کنید
تماس با ما مشاوره رایگان

آموزشگاه زبان های خارجه ملل