مهاجرت سریع و ارزان به کشور کانادا (7 مسیر مهاجرت به کانادا)

مقاله تاریخ به روزرسانی: 1400/08/12 1007

ساده‌ترین راه‌های ورود به کانادا برای بیشتر مردم واقعاً در دسترس نیست. شما باید ثروتمند، ماهر یا به نوعی هنرمند باشید.

 یکی از این مراحل، برنامه‌های مهاجرتی «تجاری» یا «سرمایه‌گذار» است، که در آن مهاجران اساساً با سرمایه‌گذاری در یک کسب‌وکار و ایجاد شغل، اقامت دائم خود را تضمین می‌کنند. در نهایت، مشاغل منتخبی وجود دارند که برای ورود به کانادا برای کار نیازی به ویزا ندارند و برای برخی از این افراد «خوداشتغال» مانند هنرمندان و کشاورزان، یک دسته اقامت دائم ویژه وجود دارد.

خب، بیشتر افرادی که می‌خواهند به کانادا بیایند، ثروتمند یا هنرمند نیستند و بسیاری دیگر تحصیلات و یا تجربه کاری ندارند. پس چگونه یک فرد متوسط ​​به کانادا مهاجرت می‌کند؟ بسیاری از این موارد گزینه‌هایی برای اقامت موقت در کانادا هستند، اما اگر شرایط لازم را داشته باشید، هر کدام می‌توانند به اقامت دائم و در نهایت شهروندی تبدیل شوند. 

 

7. قراردادهای تجاری

علاوه بر شناخته شده‌ترین توافقنامه تجاری، نفتا (از زمان جایگزینی با USMCA)، کانادا دارای قراردادهای تجاری دیگری است که معافیت‌های مهاجرتی خاصی را مجاز می‌کند. تنها مشکل این است که این قراردادها فقط برای شهروندان کشورهای زیر باز است:

 

مهاجرت کارآفرینان به کانادا

 

Chile

Jordan

Panama

Colombia

Liechtenstein

Peru

Costa Rica

Korea

Switzlerand

Iceland

Mexico

United States of America

Israel

Norway

Nationals of member countries of

  • the European Union,
  • the Trans-Pacific Partnership (TPP) and
  • the General Agreement on Trades and Services (GATS) plus permanent residents of Australia and New Zealand

 

 

 

اگر تبعه یکی از این کشورها هستید و برای شرکتی کار می‌کنید که دارای فعالیت در کانادا است یا با یک شرکت کانادایی قرارداد دارد، ممکن است بتوانید بدون ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) در کانادا کار کنید. این قراردادها به شما این امکان را می‌دهد که برای شرکت خود، یا شعبه، شرکت وابسته یا شرکت مادر در کانادا کار کنید که به آن انتقال درون شرکتی می‌گویند.

این فهرست در آینده افزایش خواهد یافت زیرا کانادا موافقت نامه‌های تجارت آزاد زیادی در دست اجرا دارد، اما در حال حاضر تنها اتباع این کشورها واجد شرایط "ویزای نفتا" هستند.

6. اجازه کار با پیشنهاد شغلی

اگر نیمه ماهر یا "ماهر" هستید ساده‌ترین راه برای آمدن به کانادا گرفتن مجوز کار است. اما در این زمینه نیز دو مشکل وجود دارد:

اول، شما باید یک کارفرمای کانادایی را متقاعد کنید که به شما شغلی در کانادا بدهد.

دوم، کارفرمای شما باید سازمان منابع انسانی و توسعه کانادا را متقاعد کند که باید یک کارگر خارجی استخدام کند. بنابراین چیزی که به نظر می‌رسد یک فرآیند آسان است و در عین حال پیچیده می‌شود. اگر در این کشور فردی آشنا را می‌شناسید که شرکت و یا کسب و کاری داشته باشد می‌توانید با این روش به سادگی ویزای کاری دریافت نمایید.

 

مهاجرت کاری به کانادا

 

5. حمایت همسر

داشتن یک همسر یا شریک کانادایی یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای ورود به این کشور است. اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا در حال مقابله با "تقلب در ازدواج" هستند و می‌خواهند مانع ازدواج ساختگی جهت ریافت پناهندگی شوند.

 

مهاجرت از طریق همسر به کانادا

4. تجربه بین المللی کانادا (International Experience Canada (IEC))

اگر بین 18 تا 35 سال سن دارید، می‌توانید با مجوز کار آزاد به کانادا بیایید، به این معنی که نیازی به پیشنهاد شغلی ندارید.

کشورهای شرکت کننده:

Australia

Denmark

Japan

Norway

Taiwan

Austria

Estonia

South Korea

Poland

Ukraine

Belgium

France

Latvia

Slovakia

United Kingdom

Chile

Germany

Lithuania

Slovenia

 

Costa Rica

Hong Kong

Mexico

Spain

 

Croatia

Ireland

Netherlands

Sweden

 

Czech Republic

Italy

New Zealand

Switzerland

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ice

 

سه نوع برنامه IEC وجود دارد:

     تعطیلات کاری برای اکثر اتباع کشورهای فوق در رده سنی 18 تا 35 سال آزاد است، مشروط بر اینکه شرایط لازم را داشته باشید.

     حرفه ای‌های جوان به مدرک دانشگاهی و پیشنهاد شغلی نیاز دارید.

     Co-Op - باید در دوره متوسط خود را گذرانده باشد.

3. Live-in Caregiver-پرستارخانگی

ساده‌ترین مسیر شغلی خاص برای ورود به کانادا برای هر کسی که "کارگر ماهر" نیست. تنها با تحصیلات دبیرستانی، پیشنهاد شغلی و شش ماه آموزش یا یک سال سابقه مراقبت، می‌توانید مجوز کار دریافت کنید. آژانس‌های متعددی وجود دارند که در تطبیق کارفرمایان با پرستاران خارجی تخصص دارند، بنابراین یافتن کارفرما بسیار آسان‌تر از سایر مشاغل است. در حال حاضر کانادا برای کسانی که در این برنامه شرکت کرده اند، یک جریان اقامت دائم ویژه دارد. این برنامه در حال حاضر برای متقاضیان جدید بسته است.

 

مهاجرت به کانادا

2. اجازه تحصیل

اگر شما یا والدینتان توانایی مالی دارید، هیچ راهی بهتر از تحصیل در دانشگاه یا کالج کانادا برای آمدن به کانادا وجود ندارد. کانادا برنامه‌های متعددی ارائه می‌دهد و تعداد کمی از دانشگاه‌های کانادا جزو بهترین‌های جهان محسوب می‌شوند. بهترین بخش: استان‌های کانادا برای فارغ التحصیلان موسسات پس از متوسطه راه‌های اقامت دائم ارائه می‌دهند. در مورد برنامه نامزد استانی برای استان دانشگاه خود تحقیق کنید تا ببینید چه چیزی برای دریافت اقامت دائم لازم است.

 

مهاجرت تحصیلی به کانادا

 

معمولاً پس از فارغ التحصیلی یک پیشنهاد شغلی و حداقل تعهد ماندن در استان لازم است. همچنین مهم است که به خاطر داشته باشید که هر کاری که در زمان دانشجویی انجام می‌دهید، در جریان مهاجرت تجربه کاری به حساب نمی‌آید، بنابراین اگر مجوز کار دانشجویی برای حمایت از خود دریافت می‌کنید، این را در نظر داشته باشید.

برای مشاهده لیست کامل دانشگاه‌های کانادا اینجا را کلیک کنید.

برای مشاهده لیست کالج‌های کانادا اینجا را کلیک کنید.

1. ویزای گردشگری

یکی دیگر از ساده‌ترین راه‌ها برای آمدن به کانادا این است که ویزای بازدیدکننده دریافت کنید، در صورت نیاز و در زمانی که اینجا هستید، به دنبال کار بگردید. شما نمی‌توانید با استفاده از ویزای ویزای گردشگری خود در کانادا کار کنید. اما می‌توانید با کارفرمایان در مورد کار ارتباط برقرار کنید. برای یک تعطیلات برنامه ریزی نمایید تا به کانادا سفر کنید و در آنجا مقدمه‌های کسب و کار خود را راه اندازی کنید.

 

 

ویزای گردشگری کانادا

 

برای مطالعه بیشتر می توانید به مقاله "مهاجرت به کانادا" مراجعه نمایید.


مهاجرت از طریق کار و حرفه به کشور سوئد

مهاجرت سریع و ارزان به کشور کانادا (7 مسیر مهاجرت به کانادا)

بهترین راه مهاجرت به آلمان(بررسی شیوه های مهاجرت به کشور آلمان)

امتیاز بدهید:
1 2 3 4 5
0/5 (0 امتیاز)
نظر خود را وارد کنید
تماس با ما مشاوره رایگان

آموزشگاه زبان های خارجه ملل