بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی برای مکالمه در تهران

مقاله 1400/08/22 28732

یک کلاس زبان خوب و استاندارد دارای دوره‌های مختلف آموزش زبان است که زبان آموزان بسته به اهداف خود می‌توانند بهترین گزینه را برای یادگیری انتخاب کنند. برخی از دوره‌ها عبارتند از:

ما به شما توصیه می‌کنیم قبل از ثبت نام در هر آموزشگاه زبانی چشم اندازی روشن از آینده خود ترسیم نمایید و با مشاوران و کارشناسان صحبت کنید.


 

از ویژگی‌های عمومی که هر موسسه آموزشی باید داشته باشد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مشتری مداری کارکنان موسسه
  • استفاده از اساتید برتر و تحصیلکرده برای دوره‌های مختلف
  • استفاده از منابع آموزشی مناسب و معتبر در سطح بین المللی
  • سابقه آموزشگاه
  • روش‌های به روز تدریس توسط اساتید با استفاده از امکانات آموزشگاه

تاثیر شگفت انگیز تمرین مکالمه در یادگیری زبان دوم

یکی از اولین محققانی که درباره تأثیرات تمرین مکالمه بر یادگیری زبان دوم بحث کرد، مایکل لانگ بود. با استفاده از نتایج مطالعات قبلی، او استدلال کرد که تمرین مکالمه بین افراد بومی و غیر بومی فراگیری زبان دوم را بهبود می‌بخشد. از سال 1996، پیش‌بینی لانگ توسط تعدادی از مطالعات در زمینه زبان‌شناسی تایید شده است.

 

بهترین آموزشگاه مکالمه در تهران

اخیراً، مطالعه‌ای در سال 2017 توسط Saito و Akiyama8 با هدف بررسی اثرات طولانی‌مدت تعامل مکالمه مبتنی بر ویدئو بر توانایی‌های گفتاری زبان‌آموزان انجام شده است. آن‌ها دو گروه مختلف از زبان‌آموزان را با هم مقایسه کردند: یک گروه از یک ابزار مخابراتی (مانند اسکایپ یا Google Hangouts) برای تمرین مکالمه با یک فرد بومی استفاده کردند، در حالی که به گروه دیگر تمرین‌های واژگان و دستور زبان استاندارد داده شد. هر دو گروه هر هفته به مدت یکسان تمرین می‌کردند. این افراد پس از یک هفته و سپس دوباره پس از 12 هفته مقایسه شدند. محققان دریافتند که گروهی که تمرین مکالمه را انجام داده بودند، به طور قابل توجهی در گفتار، تنوع واژگان، درک شنیداری و استفاده صحیح از دستور زبان بهبود یافتند، در حالی که گروهی که صرفاً واژگان و دستور زبان را تمرین کردند، در این بازه زمانی پیشرفت قابل توجهی نداشتند. 

در واقع، سایتو و آکیاما خاطرنشان می‌کنند که به طور کلی که زبان آموزان غیر بومی از داشتن تعامل با افرادی که زبان مادری آن‌ها را مطالعه می‌کنند سود می‌برند.

یکی از دلایلی که مکالمه به یادگیری زبان دوم کمک کند، مربوط به موردی است که زبان شناسان از آن به عنوان فرآیندهای گفتاری متصل (CSP) یاد می‌کنند. این مسئله به این واقعیت اشاره دارد که کلماتی که در متن دیده می‌شوند اغلب با شنیدن در مکالمه واقعی بسیار متفاوت هستند. CSP‌ها به شما کمک می‌کنند به عنوان یک گوینده شبه بومی به نظر برسید. به عنوان مثال “didja” است که اغلب در گفتار معمولی به جای “did you” استفاده می‌شود.

به همین جهت یافتن بهترین آموزشگاه زبانی که بتواند مهارت مکالمه شما را تقویت کند مسئله حساس و قابل تاملی است. چرا که شما در راه زبان آموزی ملزم به صرف هزینه مالی و زمانی هستید. پس از همان ابتدا با صرف زمان نسبت به انتخاب یک آموزشگاه عالی اقدام نمایید.

در ادامه به مواردی می‌پردازیم که در یک کلاس آموزش مکالمه باید مورد توجه قرار گیرند.

1. یادگیری از طریق فعالیت پویا در صحبت کردن

تمرین مکالمه زبان آموزان را قادر می‌سازد تا دانش اکتسابی خود را افزایش دهند و انواع مهارت‌های شناختی را به یکباره برای ایجاد ارتباط شفاهی ادغام کنند. در واقع، این یادگیری از طریق فعالیت است.

طبق مطالعه ای که توسط الیزدبلیوام‌هاپمن و مریلن‌سی‌مک‌دونالد از دانشگاه ویسکانسین-مدیسون انجام شد، زبان آموزانی که برای صحبت کردن زمان می‌گذارند، بهتر از کسانی هستند که از طریق تمرین‌های درک مطلب زبان یاد می‌گیرند.

این مطالعه همچنین نشان می‌دهد که گویندگان در حین صحبت به حافظه فعال تکیه می‌کنند. تمرین مکالمه به اصطلاح "پیوند" بین دستور زبان، علائم نگارشی و واژگان است، که ارتباط بین این عناصر زبانی را در زمانی که گوینده جمله می‌سازد افزایش می‌دهد.

ایجاد تعادل بین خوب گوش دادن و صحبت کردن برای یادگیری موثر زبان ضروری است. آموزش زبان باید به گونه ای طراحی شود که مهارت‌ها و دانش‌های کسب شده را بتوان در دنیای واقعی به کار برد.

می شنوم و فراموش می‌کنم، می‌بینم و از یاد می‌برم، انجام می‌دهم و می‌فهمم. کنفوسیوس

2. گفتگو یک خیابان دو طرفه است

یادگیری زبان واقعی به سرعت تکامل می‌یابد و همچنین به مهارت‌های شنیداری شایسته نیاز دارد. بنابراین وقتی از اهمیت گوش دادن در یادگیری زبان صحبت می‌کنیم،  فقط مستلزم گوش دادن به تمرین‌های درک مطلب و تکمیل تمرین‌های پر کردن جای خالی نیست، بلکه به معنای گوش دادن به مربی و سایر شرکت‌کنندگان در دوره است.

بهترین اموزشگاه برای مکالمه

گوش دادن فقط برای پاسخ به سوال نیست، بلکه گوش دادن برای نشان دادن علاقه و پرسیدن سوالات بعدی به شکل صحیح است. مهارت‌های خوب گوش دادن یک مهارت قابل انتقال ارزشمند است و تمرین مکالمه عرصه ایده آلی برای آموزش آنهاست. گاهی مدرس خود را متوقف کنید و معانی واژگان و عبارات را از او بپرسید.

3. روابط حرف اول را می‌زند

یادگیرندگانی که به مربی و سایر شرکت کنندگان خود علاقه دارند از گفتگو بهره مند خواهند شد و مربی نیز سپاسگزار خواهد بود. با انرژی بالا در کلاس‌های مکالمه شرکت نمایید و به مدرس خود در راستای ارائه مطالب یاری برسانید.

ایجاد رابطه و نشان دادن علاقه به شرکت در گفتگو بخش مهمی از ارتباطات است. یادگیری مهارت‌های مکالمه نیز با هوش هیجانی و درک مرتبط است و افراد با EQ بالا معمولاً در آن موفق می‌شوند!

آموزش مکالمه

گوش دادن فعال معادل تعامل است و با تنظیم سوالات از مربی خود، گرامر و دقت خود را نیز بهبود می‌بخشید. آرامش یعنی رها کردن. پس نگران اینکه اشتباه صحبت کنید،نباشید و فقط سعی کنید ارتباط برقرار کنید. شما هنگام مکالمه پیشرفته خطاهای بیشتری خواهید داشت، اما درست مانند یادگیری دوچرخه سواری، باید به تلاش خود ادامه دهید تا بتوانید تمرینی را که برای بهبود آن نیاز دارید انجام دهید.

4. رویکرد کلاس درس معکوس

رویکرد کلاس درس معکوس از دهه 1990 وجود داشته است. این یک راه عالی برای بهبود تعامل یادگیرنده در طول جلسه آموزش زنده است.

در یادگیری سنتی اغلب تأکید بر مدرس است، که می‌تواند یادگیرنده را به عنوان یک گیرنده منفعل اطلاعات رها کند. فراگیران قبل از جلسه آموزشی خود محتوای دیجیتال را دریافت می‌کنند و سپس در طول کلاس به کار با مطالب ادامه می‌دهند. رویکرد کلاس درس معکوس با اجازه دادن به زبان آموزان در کلاس یادگیری را تسریع می‌کند و به آن‌ها قدرت تصمیم گیری در مورد آنچه را که می‌خواهند بیاموزند، می‌دهد. همچنین می‌توانند بلافاصله آنچه را که می‌آموزند در کلاس بیان کنند.

برنامه‌های یادگیری زبان محبوب هستند و به راحتی می‌توان آنها را در رویکرد کلاس درس معکوس ادغام کرد. زبان‌آموزان این اختیار را دارند که با سرعت خودشان مطالعه کنند و آماده شرکت در جلسات با مربی هستند، یعنی با تمرین مکالمه وارد زمین شوند.

بهترین آموزشگاه برای یادگیری مکالمه

5. محتوای آموزشی جذاب

بسیاری از کلاس‌های زبان، یادگیری زبان را از منظر گرامر بررسی می‌کنند و این برای ایجاد اعتماد به نفس و مهارت‌های مکالمه مطلوب نیست. صحبت کردن کاری است که ما برای یادگیری زبان دیگر انجام می‌دهیم و اگر زبان آموزان از همان ابتدا به صحبت کردن تشویق شوند، تجربه یادگیری بسیار متفاوتی خواهند داشت. این احساس بسیار شخصی تر است و می‌تواند برای رفع نیازها و خواسته‌های فرد و گروه طراحی شود.

مقاله ای از HBR تأکید می‌کند که چگونه شرکت‌کنندگانی که از این تجربه لذت می‌برند بیشتر از افراد دارای نگرش منفی یاد می‌گیرند. اغلب تمرین مکالمه بخشی است که در آن زبان آموزان می‌توانند محتوا را تعیین کنند و یادگیری با انجام کار راهی برای درگیر کردن زبان آموزان است.

بسیاری بر این باورند که میزان یادگیری به یک مسئله زمانی مربوط می‌شود، اما در واقع، زبان آموزان از محتوای خوب الهام می‌گیرند. آنها با محتوایی که به نظرشان مفید و الهام بخش است، درگیر می‌شوند. ارتباط خوب به اندازه قهوه تلخ محرک است و خواب بعد از آن نیز سخت است. "آن مورو لیندبرگ"

کار در سطح بین‌المللی هم به مهارت‌های بین فرهنگی و هم به صلاحیت زبان نیاز دارد. هنگامی که متخصصان تحقیق و توسعه یک استراتژی زبانی برای کارکنان طراحی می‌کنند، تمرین مکالمه باید بخش مرکزی استراتژی باشد. این مسئله می‌تواند بخشی از رویکرد یادگیری ترکیبی یا کلاس درس معکوس باشد، اما مکالمه واقعی را نمی‌توان به طور کامل توسط یک دوره آنلاین مدیریت کرد و ایجاد تعادل صحیح یک اصل اساسی است. هنگام کار با یک زبان خارجی، کارمندان به اعتماد به نفس نیاز دارند تا بتوانند روان و بدون نگرانی در مورد دستور زبان و واژگان ارتباط برقرار کنند.

کلام آخر

با توجه به اینکه کلاس‌ها و برنامه‌های فعلی یادگیری زبان معمولاً هیچ یک از این‌ها را به شما نمی آموزند (و احتمالاً یادگیری از طریق تماشای ویدیوها در تلویزیون یا یوتیوب دشوار است)، بهترین توصیه ای که می‌توانیم ارائه دهیم این است که وقت خود را صرف صحبت با یک فردی بکنید که در حال یادگیری زبان مادری او می‌باشید.

همانطور که در اینجا بحث کردیم، تحقیقات فعلی نشان می‌دهد که تمرین مکالمه به روانی و دستور زبان، از جمله موارد دیگر کمک می‌کند. همچنین احتمالاً به شما کمک می‌کند تا تشخیص دهید که سخنرانان واقعاً چگونه صحبت می‌کنند، نه اینکه فقط بتوانید اشکال ایده‌آلی که در اکثر برنامه‌های یادگیری زبان ارائه می‌دهید را تشخیص شناسایی کنید. همانطور که تانن در مقاله خود در سال 1984 اشاره کرد، انتظارات در مورد نحوه صحبت کردن ما از فرهنگی به فرهنگی دیگر متفاوت است  و اینها قراردادهایی هستند که باید آموخت.

 در نهایت توصیه ما به شما شرکت در دوره های ترمیک و فشرده(حضوری ، آنلاین ، خصوصی) آموزشگاه زبان ملل می باشد که تمامی ویژگی های یک آموزشگاه عالی برای مکالمه را دارد.


لینک های مرتبط :

آموزش مکالمه روزمره زبان انگلیسی

دوره فوق حرفه ای تربیت مدرس زبان انگلیسی

یادگیری مکالمه زبان انگلیسی در 30 روز

آیلتس را قورت بده! (معرفی کامل آزمون آیلتس)

7 نکته علمی برای یادگیری سریع زبان انگلیسی

6 نکته طلایی برای افزایش مهارت در آزمون تافل

منبع جامع دیکشنری‌های زبان انگلیسی

7 روش فوق‌العاده (رایگان!) برای یادگیری آنلاین زبان انگلیسی

امتیاز بدهید:
1 2 3 4 5
0/5 (0 امتیاز)
نظر خود را وارد کنید
تماس با ما مشاوره رایگان

آموزشگاه زبان های خارجه ملل