مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری

خبر 1400/08/29 383

برنامه ویزای لاتاری به حداکثر 55000 نفر از کشورهایی که از لحاظ تاریخی از نظر مهاجرت به ایالات متحده آمریکا کمتر نمایندگی دارند، اجازه می دهد هر ساله واجد شرایط دریافت ویزای مهاجرت باشند که به عنوان گرین کارت نیز شناخته می شود. این برنامه "قرعه کشی کارت سبز" یا "dvlottery" نامیده می شود زیرا برندگان از طریق قرعه کشی تصادفی از بین 10 تا 12 میلیون نفری که هر سال در سراسر جهان وارد این برنامه می گردند مشخص می شوند.

جهت ورود به سایت ثبت نام لاتاری کلیک نمایید.

کسانی که از مکزیک، چین و فیلیپین مهاجرت می کنند بسیار بیشتر از کشورهای دیگر هستند. به منظور حفظ تنوع در جمعیت، قوانین ایالات متحده مهاجرت از مناطق خاصی از جهان را تنظیم می کند. به همین دلیل، ایالات متحده آمریکا از سال 1994 هر سال 55000 به اصطلاح گرین کارت در قرعه کشی DV به طور تصادفی توزیع می کند.

چگونه می توانم برای قرعه کشی DV اقدام کنم؟

می‌توانید به صورت رایگان در www.state.gov ثبت نام نمایید و به قرعه‌کشی ویزای تنوع ایالات متحده وارد شوید. شرکت در قرعه کشی سالانه DV اساساً رایگان است و همه افراد واجد شرایط می توانند در وب سایت وزارت امور خارجه ایالات متحده ثبت نام کنند. با این حال، چیزی که بسیاری نمی دانند این است: در هر قرعه کشی تا 40٪ از همه شرکت کنندگان به دلیل اشتباهات رسمی یا ضرب الاجل در درخواست خود رد صلاحیت می شوند!

پذیرش یا رد درخواست ها برای قرعه کشی ویزای تنوع یک فرآیند الکترونیکی است، اما شرکت کنندگان در مورد نتیجه آن مطلع نمی شوند. اینکه آیا درخواست به لاتاری ختم می شود یا خیر، اطلاع رسانی نخواهد شد. هر درخواست به طور جداگانه توسط مشاوران مهاجرت تایید شده توسط ایالت بررسی می شود و در فرم و زمان مناسب به مقامات ایالات متحده ارائه می شود.

تاریخچه برنامه DV

ویزای مهاجرتی معروف برای اولین بار در دهه 1940 به عنوان "کارت رسید ثبت نام بیگانگان- Alien Registration Receipt Card" معرفی شد. اولین شناسه به اندازه کارت اعتباری دارای نوشته سبز و یک عکس سبز رنگ بود. بنابراین، عبارت "گرین کارت" ابداع و به سرعت رایج شد. این در حالی است که گرین کارت چندین بار تغییر رنگ داده است. برای مدتی، حتی صورتی بود، از سال 1999 دوباره سایه سبز روشن استفاده می شود. در حال حاضر بیش از 10 میلیون خارجی با گرین کارت در ایالات متحده زندگی می کنند.

از سال 1994 برنامه DV قبلاً سه بار در فوریه، یک بار در نوامبر و چندین بار در اکتبر اجرا شده است. مؤسسه مسئول در سال 2000 تغییر کرد. مرکز ملی ویزای سابق در پورتسموث باید پردازش را به مرکز کنسولی کنتاکی واگذار می کرد که از آن زمان مسئولیت دریافت و ارزیابی درخواست ها را بر عهده داشت.

در سال اول، هنوز امکان وارد کردن چندین درخواست برای هر نفر در قرعه کشی DV وجود داشت. این منجر به این شد که چند نفر صدها بار درخواست دهند و در نتیجه به احتمال زیاد گرین کارت دریافت کنند. این مسئله بی‌عدالتی در توزیع بود، زیرا افراد بهتر می‌توانستند درخواست‌های بیشتری را ثبت کنند. از آن زمان به بعد، هر فرد تنها حق ارسال یک درخواست در سال را دارد.

ویزای تنوع (DV) یا برنامه قرعه کشی DV بر اساس §201 تا 204 قانون مهاجرت و ملیت 1990 است. خدمات مهاجرت و تابعیت (INS) کشورهای واجد شرایط و قوانین درخواست را بر اساس محاسبات تعیین شده در قانون تعیین می کند. این قوانین می تواند سال به سال تغییر کند.

 

نظر خود را وارد کنید
تماس با ما مشاوره رایگان

آموزشگاه زبان های خارجه ملل