english conversation

یادگیری مکالمه زبان انگلیسی در 30 روز

مقاله 1400/09/03 1813

بررسی دستیابی به تسلط در مکالمه زبان انگلیسی در مدت زمان کوتاهی بسیار چالش برانگیز است، اما هنگامی که این فرآیند را شروع کنید، تغییر را آهسته و پیوسته احساس خواهید کرد. سوال نباید این باشد که چگونه در 30 روز به زبان انگلیسی روان صحبت کنید، بلکه سعی کنید مراحل اینکه چگونه خود را به سمت هدف سوق دهید را بررسی نمایید. عوامل متعددی مانند نگرش یادگیرنده، توجه، زمان در دسترس برای یادگیری و موارد دیگر وجود دارد که سرعت فرآیند یادگیری را تعیین می‌کند. اگر به طور مؤثر روی این عوامل کار کرده باشید، مطمئناً می‌توانید سریعتر به اهداف خود برسید.

مؤسسه خدمات خارجی ایالات متحده (FSI) زبان‌ها را بر اساس دشواری یادگیری به چهار گروه تقسیم می‌کند. گروه 1 به حداقل 480 ساعت یادگیری نیاز دارد در حالی که 2 تا 4 گروه به حداقل 720 ساعت یادگیری برای دستیابی به سطح ابتدایی تسلط نیاز دارند. حتی اگر با سرعت یادگیری 6 ساعت در روز پیش بروید، باز هم 80 روز طول می‌کشد تا به سطح اولیه در مهارت مکالمه برسید. برای دستیابی به حداقل تسلط حرفه‌ای به زبان انگلیسی، ممکن است لازم باشد کمی بیشتر تمرین کنید، اما ارزشش را دارد چرا که در نهایت به اهداف خود نزدیک‌تر خواهید شد.

مزایای یادگیری زبان انگلیسی

انگلیسی به عنوان زبان جهانی است و 20 درصد از جمعیت دنیا به این زبان صحبت می‌کنند. چه در دانشگاه تحصیل کنید، با در یک سمینار سخنرانی کنید، زبان انگلیسی یک نیاز اولیه در عصر اطلاعات است. قبل از اینکه یاد بگیرید چگونه در 30 روز انگلیسی روان صحبت کنید. شما باید بدانید که چگونه یادگیری زبان انگلیسی می‌تواند به شما کمک کند.

     برقراری ارتباط با مردم کشورهای مختلف

     افزایش توانایی ذهنی

     مهاجرت آسان از طریق تحصیل و یا کار به یک کشور مطلوب

     گشودن راه‌هایی جدید برای مطالعه و تحقیق و دسترسی به منابع به روز در دنیا

چگونه در 30 روز انگلیسی را روان صحبت کنیم؟

مسیر تسلط بر زبان دوم همیشه یک سفر دشوار است. با توجه به مزایای یادگیری یک زبان جدید و همچنین درک یک زبان پرمخاطب مانند انگلیسی، صرف یک ماه برای درک اصول آن مطمئناً برای شما مفید خواهد بود. سه راه اصلی وجود دارد که می‌توانید برای یادگیری مکالمه به زبان انگلیسی روان در 30 روز از آن‌ها استفاده کنید. تمرینات Listening و Speaking همراه با مطالعه این زبان و اصول اولیه آن، موجب پیشرفت شگرفی در مهارت شما خواهد شد.

صحبت کنید و خجالت نکشید(Speaking)

برای اینکه در 30 روز زبان انگلیسی را روان صحبت کنید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که لهجه‌های مختلف انگلیسی، تلفظ کلمات، عبارات دشوار و نحوه تأکید بر روی برخی کلمات و نحوه تلفظ آن‌ها را بشناسید. برای این، تمرینات صحبت کردن فوق العاده مفید هستند. به تعداد زیادی پادکست انگلیسی گوش دهید و فیلم‌های انگلیسی تماشا کنید. حتی می‌توانید دیالوگ‌های فیلم‌های انگلیسی مورد علاقه‌تان را فهرست کنید و سپس آن‌ها را جلوی آینه تمرین کنید. ویدیوهای یوتیوب زیادی در مورد انگلیسی صحبت کردن وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را تماشا کنید، یادداشت برداری کنید و تا جایی که می‌توانید تمرین کنید.

کلاس مکالمه زبان انگلیسی

یکی دیگر از تمریناتی که در این زمینه می توانید انجام دهید قصه‌گویی است. شما می‌توانید برای افرادی خیالی داستان مورد علاقه خود را به زبان انگلیسی تعریف کنید. در این بین فراموش نکنید که صدایتان را حین گفتن قصه ضبط نمایید تا لهجه خود را از منظر یک شنونده تحلیل کرده یا از استاد خود برای رفع ایرادات خود کمک بخواهید.

تقویت مهارت شنیداری(Listening)

در حین تمرینات گفتاری انگلیسی، باید زمانی را صرف صحبت با کسانی کنید که لهجه انگلیسی خوبی دارند یا کسانی که انگلیسی زبان مادری آن‌ها است. از آن‌ها بخواهید در مورد اینکه چگونه می‌توانید انگلیسی خود را بهبود ببخشید و به تسلط دست پیدا کنید راهکارهای مفید ارائه دهند. از دوستان انگلیسی زبان خود بخواهید ایرادات شما را بیان و تحلیل کنند.

آموزش مکالمه انگلیسی

در این بین می‌توانید از اپلیکیشن‌های مفیدی که در آموزش زبان دوم به شما یاری می‌رسانند نیز کمک بگیرید.

  • اپلیکیشن مکالمه زبان انگلیسی Hallo
  • اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی دولینگو
  • اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی Busuu
  • اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی رزتا استون

برای استفاده از فایل‌های صوتی انگلیسی به وب‌سایت‌های زیر رجوع نمایید:

پادکست elllo

پادکست British Council

پادکست ESLpod

مطالعه زبان انگلیسی(خواندن متون و مجلات انگلیسی)

هدف اصلی از مطالعه زبان انگلیسی یادگیری اصول رایتینگ و گرامر است تا بتوانید جملات را به درستی قالب‌بندی کنید و دایره لغات انگلیسی خود را بهبود ببخشید. برای اینکه در 30 روز به زبان انگلیسی روان صحبت کنید، باید هر روز یک یا دو ساعت را صرف مطالعه گرامر پایه و همچنین یادگیری مجموعه‌ای از 5 تا 10 کلمه جدید و کلیدی کنید. هر روز یک روزنامه بخوانید یا شروع به خواندن یک کتاب انگلیسی خوب کنید. برای یادگیری لغات جدید یا دانلود اپلیکیشن ساخت واژگان در گوشی هوشمند خود، فلش کارت بسازید. به دنبال این موارد، دایره لغات خود را تقویت کرده و ساختار جملات و دستور زبان اصلی را با برنامه‌ریزیی تا پایان ماه یاد می‌گیرید.

آموزشگاه مکالمه زبان انگلیسی

وب‌سایت‌های کتوب و مجلات انگلیسی:

Google play books

Many books.net 

 FreeBookSpot.es

 

کلام آخر

برای افزایش مهارت خود در زمینه زبان و مکالمه انگلیسی ما به شما پیشنهاد می‌کنیم با حضور در یک کلاس با سطح علمی بالا که از تکنیک‌‌های آموزشی مدرن بهره برده است اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. چرا که در این جلسات شما مجاب به صحبت در مقابل اساتید و دوستان خود خواهید شد و در نهایت ایراد و خطاهای شما نیز مرتفع می‌گردد. آموزشگاه زبان ملل با سابقه چندین ساله خود و حضور اساتید مجرب و توانمند یکی از بهترین آموزشگاه‌های مکالمه زبان انگلیسی در کشور و خارج از کشور می‌باشد.


لینک های مرتبط :

دوره فوق حرفه ای تربیت مدرس زبان انگلیسی

آیلتس را قورت بده! (معرفی کامل آزمون آیلتس)

7 نکته علمی برای یادگیری سریع زبان انگلیسی

6 نکته طلایی برای افزایش مهارت در آزمون تافل

بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی برای مکالمه در تهران

منبع جامع دیکشنری‌های زبان انگلیسی

7 روش فوق‌العاده (رایگان!) برای یادگیری آنلاین زبان انگلیسی

 

امتیاز بدهید:
1 2 3 4 5
0/5 (0 امتیاز)
نظر خود را وارد کنید
تماس با ما مشاوره رایگان

آموزشگاه زبان های خارجه ملل