3 استراتژی قدرتمند برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان

مقاله 1400/09/07 946

1. تفریح کنید.

تفریح ​​تفریح ​​تفریح! این یکی از عواملی است که واقعا برای بچه‌ها مهم است. امکان تدریس در یک کلاس سرگرم کننده و آموزشی کاملاً امکان پذیر است. یکی از راه‌های برتر برای رسیدن به این هدف، استفاده از محتوای بومی FluentU است.  FluentU ویدیوهای دنیای واقعی را می‌گیرد مانند موزیک ویدیوها، تریلرهای فیلم، اخبار و گفتگوهای الهام بخش و آنها را به درس‌های  یادگیری زبان تبدیل می‌کند.

آموزش زبان انگلیسی به کودکان

بازی کنید

بازی‌ها راهی عالی برای جذاب کردن یادگیری زبان انگلیسی هستند. بازی‌ها نه تنها بر اساس ماهیت رقابتی اکثر کودکان انجام می‌شوند، بلکه به آن‌ها هدفی برای دستیابی نیز می‌دهند. وقتی در یک بازی برنده می‌شوید، واقعاً کاری انجام داده‌اید و می‌توانید از موفقیت خود احساس خوبی داشته باشید.

    Simon Says: Simon Says کلاسیک برای تمرین مهارت‌های  شنیداری عالی است. می‌توانید از آن برای آموزش اعضای بدن («سایمون می‌گوید سرت را لمس کن“Simon says touch your head“:) یا حروف اضافه («سایمون می‌گوید پایت را روی صندلی خود بگذار»(“Simon says put your foot on your chair”)) استفاده کنید.

    Mother May I: بازی‌های حرکتی خود را یک قدم جلوتر ببرید و Mother May I را بازی کنید. دانش‌آموزان شما می‌توانند از انواع صفت‌ها برای توصیف انواع گام‌‌هایی  که می‌خواهند در حالی که به طرف دیگر محوطه بازی بروند، استفاده کنند.

خلاق باشید

انجام کارهای مشابه در کلاس زبان هر روز برای دانش آموزان شما خسته کننده است و ممکن است به خواب بروند. پس در برنامه‌های  آموزشی خود خلاق باشید. همه چیز را به طور منظم تغییر دهید. صندلی‌های دانش‌آموزان خود را دوباره مرتب کنید تا هر از گاهی منظره الهام‌بخش متفاوتی داشته باشند. قبل از تدریس مطالب، به دانش‌آموزان خود آزمون بدهید و اجازه دهید در حین یادگیری به سؤالات پاسخ دهند.

شما می‌توانید هر روز برنامه اولیه یکسانی داشته باشید، اما انواع تمریناتی را که انجام می‌دهید تغییر دهید. بین انجام تمرین‌های کتاب درسی، کار کردن دانش‌آموزان با رایانه در رسانه‌های اجتماعی یا وب‌سایت‌های یادگیری ESL، و دادن مطالب واقعی به آنها برای کار به جای مطالب ESL بچرخید.

یک شعر از رابرت فراست را به جای یک قطعه خواندنی ساده امتحان کنید. همچنین می‌توانید از دانش آموزان بخواهید که بازی‌ها، فعالیت‌ها و تمرین‌های  خود را ارائه دهند. از دانش‌آموزانتان بخواهید که برای یکدیگر سؤال مسابقه بنویسند، یا به آن‌ها چند وسیله بازی ساده بدهید و اجازه دهید بازی خود را برای آخرین نکته گرامری بسازند. شاید تعجب کنید که دانش آموزان چقدر می‌توانند خلاق باشند.

هنر را در کلاس خود قرار دهید

بچه‌ها عاشق ساختن چیزهای رنگارنگ و هیجان انگیز در کلاس هستند. پابلو پیکاسو مشاهده کرد که "هر کودک یک هنرمند است." از این کیفیت ذاتی بهره ببرید و از هنر برای آموزش زبان انگلیسی به دانش آموزان خردسال خود استفاده کنید. می‌توانید در مورد چیزهای واضح مانند رنگ‌ها و اشکال صحبت کنید، اما پروژه‌های خلاقانه پتانسیل بسیار بیشتری دارند.

 سنت‌های  فرهنگی:

از دانش آموزان خود دعوت کنید تا یک پروژه هنری بر اساس سنت‌های  فرهنگی مختلف بسازند. سپس در مورد آن فرهنگ و همچنین فرهنگ خودشان صحبت کنید.

 آشپزی:

هنر آشپزی را فراموش نکنید. وقتی در کلاس غذا درست می‌کنید، چه سنتی باشد و چه بین‌المللی، این فرصت را دارید که در مورد هر پنج حواس صحبت کنید. ضرب المثلی هست که می‌گوید اول با چشم می‌خوریم بعد با بینی بعد با دهان. هنگامی که با دانش آموزان خود آشپزی می‌کنید در مورد تمام حواس پنج گانه صحبت کنید. همانطور که به دانش‌آموزان خود آموزش می‌دهید، موضوعات گرامر مانند عبارات ضروری، انتقال بین مراحل و روابط علت و معلولی را پوشش ‌دهید.

آموزش زبان به کودکان

به پارک بروید!

آیا تا به حال سعی کرده اید در یک کلاس خارج از فضای بسته شرکت کنید؟ از مسائلی که دانش آموزان می‌توانند در فضای باز بیاموزند شگفت زده خواهید شد. اینجا تعدادی ایده برای نحوه شروع شما موجود است:

    گنج‌یابی: می‌توانید دانش‌آموزان خود را با سرنخ‌‌هایی  برای حل (چه بر اساس دستور زبان یا محتوا) به بیرون بفرستید. قبل از کلاس، سرنخ‌های خود را در خارج از کلاس پنهان کنید، به دانش‌آموزان زمان زیادی بدهید تا قبل از رفتن به داخل و بحث درباره سرنخ‌ها و راه‌حل‌هایشان، همه آن‌ها را جمع‌آوری کنند.

    نشانه‌ها را بسازید: صفحات یک کتاب مصور را کپی کنید و آنها را به صورت علامت درآورید. این علائم را در اطراف مدرسه خود قرار دهید و از دانش آموزان بخواهید هر صفحه را بخوانند و قبل از رفتن به ایستگاه بعدی به یک سوال پاسخ دهند.

2. محرک باشید.

اگر چیزی وجود داشته باشد که بچه‌ها بیشتر از سرگرمی دوست دارند، آن حرکت است. در واقع، دکتر ماریا مونته سوری پیشنهاد کرد که کودکان خردسال قادر به یادگیری نیستند مگر اینکه قادر به حرکت باشند. علاوه بر این، مشارکت کل بدن در یادگیری زبان یک روش آموزشی مفید است. هر چه زبان آموزان بیشتر حرکت کنند، بهتر و سریع‌تر مطالبی را که شما آموزش می‌دهید درک می‌کنند و راحت‌تر می‌توانند اطلاعات را حفظ کنند. استفاده از مواد عملی نیز یک راه عالی برای حرکت دانش آموزان در هنگام یادگیری زبان انگلیسی است.

    بازی دنیای کوچک: سعی کنید مجسمه‌های حیوانات را که در کتاب یا داستانی که در کلاستان می‌خوانید نشان داده می‌شوند جمع‌آوری کنید و به دانش‌آموزان اجازه دهید داستان را با استفاده از شکل‌ها بازگو کنند.

    کیف‌های  اسرارآمیز:  با قرار دادن وسایل در کیسه‌های  کاغذی قهوه‌ای، حس لامسه دانش آموزان خود را هدف قرار دهید. سپس از آنها بخواهید بدون نگاه کردن به داخل کیسه‌ها آنچه را که دارند به زبان انگلیسی توصیف کنند.

3. آرامش را در کلاس برقرار کنید.

یکی از مهم ترین نکاتی که باید هنگام آموزش به کودکان به خاطر بسپارید این است که به آنها فشار نیاورید. به یاد داشته باشید که کودکان برخی از جنبه‌های  زبان‌های  خارجی را راحت تر از بزرگسالان یاد می‌گیرند. بنابراین مهم نیست که در کلاس چه کاری انجام می‌دهید، آنها در حال حاضر در مسیر تسلط به زبان انگلیسی هستند. بر آنچه اخیراً آموزش داده اید تمرکز کنید و ساختارها اشتباهات را تصحیح کنید. اما اگر هنوز یک نکته گرامر را پوشش نداده‌اید، آن را رها کنید. دانش‌آموزان شما مجبور نیستند فوراً تمام انگلیسی را یاد بگیرند.

کلام آخر

کودکان با ذهن‌های آماده بستر یادگیری زبان بسیار خوبی دارند. اگر علاقمند هستید فرزندان خود را به آموزش زبان انگلیسی مشغول نمایید، بهتر است از ابتدا آن‌ها را در یک مؤسسه آموزشی معتبر که از متدهای به روز برای آموزش استفاده می‌نماید، ثبت نام نمایید. آموزشگاه زبان های خارجه ملل، بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی کودکان تهران است که از اساتید مجرب بهره‌مند شده و از جدیدترین روش‌های آموزشی در کلاس درس استفاده خواهد شد.

 


 

 

امتیاز بدهید:
1 2 3 4 5
0/5 (0 امتیاز)
نظر خود را وارد کنید
تماس با ما مشاوره رایگان

آموزشگاه زبان های خارجه ملل