آموزش زبان اسپانیایی

آموزش زبان اسپانیایی

مقاله تاریخ به روزرسانی: 1401/12/15 873

یادگیری و آموزش زبان اسپانیایی نیاز به انگیزه و اشتیاق فراوان دارد. ایجاد این انگیزه میتواند از طریق هدف گذاری برای مهاجرت تحصیلی و یا کاری و اخذ اقامت در یک کشور با زبان اسپانیایی باشد. در ادامه ارائه چند راهکار برای آموزش سریعتر زبان سپانیایی می پردازیم.

1. بازی‌های رومیزی

بازی‌های رومیزی سنتی را می‌توان به راحتی انجام داد و برای تمرین زمان‌ها، ترتیب کلمات، صفت‌ها و یاذگیری موارد دیگر از بازی استفاده کرد.

Snakes and Ladders و Monopoly بسیار ساده هستند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که در هر یک از کادرها یا موقعیت‌ها یک سوال بگنجانید. به عنوان مثال، در Monopoly اگر تاس خود را بریزم و عدد 6 بدست بیاورم، 6 فاصله به جلو می‌روم و سپس باید به سؤالی در مورد صفت، صرف فعل پاسخ دهیم یا شاید سه صفت ملکی مختلف را که به یاد می‌آوریم را، فهرست کنم. Battleship برای افعال فوق العاده است. همانطور که احتمالا می‌دانید، Battleship شامل یک شبکه با ستون‌های شماره گذاری شده از 1 تا 10 و ردیف‌های مشخص شده از A تا J است. هر بازیکن تعدادی کشتی دارد که می‌تواند در شبکه پنهان شود.

هر کس ابتدا همه کشتی‌ها را "غرق" کند (در محل قرار دهد) برنده است. به جای اینکه ستون‌ها از 1 تا 10 باشند، می‌توانند موضوع‌ها و زمان‌های مختلفی باشند (یعنی 1 - "I - زمان حال" ، 2 - "ما - زمان گذشته" ...)، در حالی که سطرها می‌توانند هر کدام مصدر متفاوتی داشته باشند (مثلا A می‌تواند "دیبوجار" باشد). وقتی صحبت از حدس زدن مربع در شبکه‌ها می‌شود، به جای گفتن «1A»، دانش‌آموزان در واقع فعل را به درستی با هم ترکیب می‌کنند (برای 1A، «dibujo»).

در نهایت، Trivial Pursuit طیف وسیعی از امکانات را ارائه می‌دهد. برای هر رنگ یک نقطه گرامری انتخاب کنید. به عنوان مثال، ممکن است صرف فعل برای آبی، اعداد و زمان برای زرد، ضمایر ملکی برای قهوه‌ای و غیره داشته باشید. پرسش‌ها می‌توانند از فعل‌های صرف یا جملات «پر کردن شکاف» تا نیاز به توضیح نحوه عملکرد قواعد مختلف - بسته به توانایی و سطح دانش‌آموزان، متغیر باشند. برای دانش آموزان با توانایی پایین، دادن گزینه‌های مختلف بهترین راه برای کمک به آن‌ها برای دسترسی به بازی است. از دانش آموزان خود بخواهید که تابلو و کارت‌ها را طراحی کنند! این کار واقعا جذاب است، به علاوه یافتن سؤالات و پاسخ‌های مناسب نیز تمرین گرامر شگفت انگیزی خواهد بود.

2. Pairs

از دانش‌آموزان بخواهید ابتدا لیستی از جفت اسم + صفت را بنویسند (گربه سیاه، لاک پشت سیاه، مشکل بزرگ، خانه بزرگ، آسمان خراش بلند، قطار سریع...) و سپس کارت‌هایی برای اسم‌ها و صفت‌ها در اسپانیایی ایجاد کنند. آن‌ها می‌توانند از لیست به عنوان راهنمایی استفاده کنند تا مطمئن شوند که جفت درست را پیدا می‌کنند (به عنوان مثال، گربه سیاه و گربه بزرگ).

3. بازی‌های اسپانیایی من( My Spanish Games)
این وب سایت یک منبع فوق العاده برای تمرین نکات گرامری مختلف است و در تعیین تکالیف واقعاً مفید است. دانش‌آموزان می‌توانند به‌عنوان مدرکی برای تکمیل تکلیف، از صفحه‌نمایش عکس گرفته و از کار خود ایمیل یا چاپ کنند.این برنامه در طیف گسترده‌ای از موضوعات و نکات گرامری فعالیت دارد، اگرچه به طور خاص از آن برای تمرین صفت استفاده می‌شود، که همیشه برای دانش آموزان یک چالش است.

4. FluentU
FluentU منبع درخشانی است که از قدرت آموزشی ویدیوها به روشی خاص استفاده می‌کند. با یک کلیک می‌توانید زیرنویس‌ها را روشن کنید تا ویدیو را به یک جلسه تمرین گرامری مناسب تبدیل کنید. از دانش آموزان بخواهید کلمات مؤنث و مذکر را در کنار دفتر خود بنویسند.

5. Grid

یکی دیگر از بازی‌های فوق‌العاده Grid است، راهی جذاب برای بررسی واژگان و دستور زبان اسپانیایی. این بازی از ایجاد یک شبکه 3 در 3 تشکیل شده است که هر جعبه حاوی یک فعل در مصدر (یعنی dibujar) و یک زمان فاعل و فعل (یعنی "I Drew" یا "yo - زمان گذشته") است. این شبکه دارای 9 کادر مختلف خواهد بود و هر جعبه حاوی ترکیب متفاوتی است که دانش آموزان باید تکمیل کنند.

شبکه را روی دیوار در جایی در داخل یا خارج از کلاس خود بچسبانید و دانش آموزان خود را به صورت جفت قرار دهید. یکی از اعضای باید به سمت شبکه بدود و دستورات مصدر و صرف را به خاطر بسپارد (یعنی «dibujar – I Draw») و سپس دوباره بدود تا به دانش‌آموز دیگر بگوید. این شریک نشسته می‌ماند و باید یک شبکه خالی را با صیغه‌های صرف (در این مورد، dibujé) پر کند.

6. دومینو

من دومینو را به عنوان راهی برای مرور زمان دوست دارم. به جای استفاده از یک مجموعه واقعی از دومینوها، می‌خواهید کارت‌های کاغذی بسازید. در یک طرف کارت یک ساعت یا ساعت دیجیتال (یعنی 10:30) و در طرف دیگر، زمان به زبان اسپانیایی (یعنی Son las diez y media) برای هماهنگی دانش آموزان (همانطور که یک بازی معمولی بازی می‌کنید) خواهید داشت.

منابع کمک آموزشی آنلاین زبان اسپانیایی

Socrative

FluentU

Verb Trainer   

WordReference

 

امتیاز بدهید:
1 2 3 4 5
0/5 (0 امتیاز)
نظر خود را وارد کنید
تماس با ما مشاوره رایگان

آموزشگاه زبان های خارجه ملل