بهترین راه برای آموزش زبان فنلاندی

مقاله 1400/09/22 1148

برای یافتن بهترین را برای یادگیری زبان فنلاندی موارد زیر را در نظر داشته باشید.

به سبک یادگیری و سبک زندگی خود فکر کنید.

آیا سبک یادگیری شما بصری، شنیداری، کلامی، فیزیکی یا منطقی است؟

آیا ابزار یادگیری خود را طوری انتخاب کرده اید که از سبک یادگیری شما پشتیبانی کند؟

چگونه سرگرمی را در یادگیری بگنجانید؟ آیا برای آن به کمک نیاز دارید، مثلاً استفاده از یک بازی زبان یا فلش کارت؟

با سبک یادگیری دیداری و شنیداری می‌توانید یک درس تصویری را در تلویزیون، لپ تاپ یا موبایل پخش کنید. وقتی توانستید به تنهایی تمرکز کنید، با استفاده از یک کتاب الکترونیکی چاپی به عنوان منبع اضافی، یک سبک یادگیری منطقی را پیاده‌سازی کنید.

 


به هدف خود فکر کنید و با انگیزه بمانید

آیا برنامه مطالعاتی انجام داده اید؟ آیا تصمیم گرفته اید که یادگیری فنلاندی یک عادت روزانه باشد؟ به عنوان مثال، آیا می‌توانید آگاهانه تصمیم بگیرید که 10 دقیقه در روز یاد بگیرید؟

آیا اهداف تحصیلی دارید؟

آیا می‌توانید یکی از دوستان یا اعضای خانواده خود را برای مطالعه زبان فنلاندی کنار خود دعوت کنید؟

اگر امروز تمایلی به یادگیری گرامر ندارید، چه منابع اضافی برای پیشرفت در مطالعات خود در نظر گرفته اید؟ برای مثال، تماشای یک ویدیوی فنلاندی یوتیوب یا گوش دادن به موسیقی فنلاندی چطور است؟

آیا دریافت یک جایزه کوچک به شما کمک می‌کند؟ پس از رسیدن به هدف روزانه خود، کاری را که دوست دارید انجام دهید با یک دوست را ملاقات کنید، یک کتاب سرگرم کننده بخوانید یا غذای مورد علاقه خود را بپزید.

دوره‌های آنلاین فنلاندی برای مبتدیان

می خواهید فنلاندی را آسان یاد بگیرید اما نمی دانید از کجا شروع کنید؟

فنلاندی کامل توسط ترتو لنی

به طور خلاصه: فنلاندی کامل تمام اطلاعاتی را که برای رفتن از سطح مبتدی به سطح 4 / B2 نیاز دارید به شما ارائه می‌دهد. این کتاب برای کسانی که در مورد آموزش زبان فنلاندی جدی هستند و می‌خواهند آن را به طور کامل یاد بگیرند مناسب است.

نکته منفی کتاب: با مطالب بسیار، این کتاب می‌تواند بسیار عالی باشد. شما باید یک انگیزه درونی قوی داشته باشید، زیرا یک کتاب آنقدر تعاملی نیست.

از شروع تا فنلاندی اثر لیلا وایت

به طور خلاصه: Start to Finnish پشتیبانی فوق العاده ای از کتاب درسی را برای مبتدیان ارائه می‌دهد. این کتاب اگر می‌خواهید تصویری کلی از ساختار زبان فنلاندی به دست آورید برای شما مناسب است.

فرهنگ لغت و کتاب اصطلاحات فنلاندی نوشته ویل کاتجا

به طور خلاصه: فرهنگ لغت و کتاب عبارات فنلاندی به شما ملزومات و ریشه‌های کلماتی را که هنگام یادگیری فنلاندی به آن نیاز دارید، نشان می‌دهد. اگر دانش آموز سطح مبتدی هستید و می‌خواهید پایان کلمات را سریعتر یاد بگیرید از این کتاب استفاده نمایید.

برلیتز فنلاندی: کتاب عبارات و فرهنگ لغت

به طور خلاصه: برلیتز فنلاندی به شما معرفی زبان فنلاندی را می‌دهد، به خصوص از دیدگاه یک مسافر. اگر می‌خواهید زبان فنلاندی را با کمک تلفظ از دیدگاه یک انگلیسی زبان یاد بگیرید این کتاب را به شما توصیه می‌کنیم.

Eila ja Ossi و سایر کتابهای درسی فنلاندی موجود در فنلاند

برخی از کتاب‌های درسی موجود در فنلاند متأسفانه به صورت آنلاین در دسترس نیستند. با این حال، اگر در فنلاند هستید، ممکن است بخواهید این کتاب‌ها را پیدا کنید. Eila ja Ossi یکی از کتاب‌های سطح مبتدی فنلاندی است که در انجمن‌ها بسیار توصیه می‌شود. کتاب دیگری که خیلی دوست دارم Sun Suomi نوشته کریستینا کوپارینن، ترهی تاپانینن، و کارولینا کویسما است. این یک منبع عالی برای یک دانش آموز انگلیسی زبان است و همراه با کتاب تمرین و فایل صوتی است.

برنامه‌های مورد علاقه برای یادگیری زبان فنلاندی

فنلاندی در Duolingo

آموزش زبان فنلاندی در Duolingo در دسترس است. چیزی که بیشتر از همه در مورد یادگیری از طریق Duolingo دوست خواهید داشت این است که استفاده از آن بسیار آسان و برای ساخت واژگان عالی است.

به خاطر داشته باشید که با Duolingo فقط فنلاندی استاندارد را به جای فنلاندی معمولی تمرین خواهید کرد. به همین دلیل، من توصیه می‌کنم این برنامه را با منبع دیگری جفت کنید، مانند دوره آموزشی گرامر زبان فنلاندی که در آموزشگاه زبان ملل برگزار می شود.

دروس صوتی فنلاندی Pimsleur

برای یک زبان آموز شنوایی، درس‌های صوتی Pimsleur روشی فوق العاده برای مطالعه است. روش آموزش Pimsleur منحصر به فرد است . این سیستم عبارات را از ابتدا به انتها آموزش می‌دهد. کیفیت آموزش دروس آن نیز عالی است.

فنلاندی در Worddive

علاوه بر آموزش فنلاندی به شما به روشی سرگرم کننده، Worddive ساخته فنلاندی‌ها است را نیز پیشنهاد می‌کنم. این برنامه به شما کمک می‌کند تا با انجام بازی‌های زبانی بسیاری از کلمات فنلاندی را یاد بگیرید. شرط می‌بندم که بچه‌ها هم Worddive را دوست دارند!

هلوتاک

بسیاری از دانش آموزان از این برنامه خلاقانه استفاده می‌کنند. Hellotalk کاربران را با هم برای تبادل زبان تنظیم می‌کند. می‌توانید به کسانی که زبان مادری آن‌ها فنلاندی دسترسی پیدا کنید و با آنها چت کنید. استفاده از برنامه آسان است.

نکات زبان فنلاندی در یوتیوب

خود الکسی، خالق محتوای فنلاندی من، نکات جالب و مفیدی در مورد زبان فنلاندی در یوتیوب دارد. لیست پخش او را برای نکات زبان فنلاندی در اینجا بررسی کنید.

مرجع گرامر فنلاندی

این سایت مکانی فوق العاده برای بررسی سریع محبوب‌ترین موضوعات گرامر است.

کلام آخر

آموزش زبان فنلاندی هرچند به صورت شخصی و خود آموز امکان پذیر است. اما برای افزایش مهارت خود در تلفظ و مکالمه به شما شرکت در کلاس های آموزش زبان فنلاندی آموزشگاه زبان های خارجه ملل را توصیه می کنیم. با حضور در این کلاس ها اعتماد به نفس خود را برای صحبت به زبان فنلاندی بالا خواهید برد.


 

 

امتیاز بدهید:
1 2 3 4 5
0/5 (0 امتیاز)
نظر خود را وارد کنید
تماس با ما مشاوره رایگان

آموزشگاه زبان های خارجه ملل