بهترین مترجم آنلاین

بهترین مترجم آنلاین متن 2022 - لیست 10 تا از برترین مترجم های آنلاین متن

مقاله تاریخ به روزرسانی: 1401/12/13 1511

گوگل ترنسلیت بهترین مترجم آنلاین رایگان است که متن را از حالت انگلیسی به فارسی و بالعکس ترجمه می کند. Google Translate زبان موجود در کادر ورودی را بر اساس متن، صفحه وب یا سندی که در کادر وارد می‌کنید شناسایی می‌کند و فوراً آن را در جعبه خروجی به زبان مورد نظر شما ترجمه می‌کند.

Google Translate: اگر نیاز دارید با شخصی صحبت کنید که زبان شما را نمی‌فهمد، Google Translate به شما این امکان را می‌دهد تا آنچه که می‌خواهید بگویید را تایپ کنید و متن ترجمه شده را برای شخص دیگر نمایش می‌دهد. همچنین می‌توانید متن را به زبان ترجمه شده برایتان بخواند.

بهترین مترجم آنلاین

همچنین با نشان دادن تعاریف کلمات، اطلاعات ترجمه و عبارات یا جملات، روشی شبیه به فرهنگ لغت را برای یادگیری زبان‌ها ارائه می‌دهد. اگر متن طولانی دارید یا می‌خواهید کل یک صفحه وب را ترجمه کنید، Google Translate می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند. با این حال، برای ترجمه اسناد حرفه‌ای، محتوای بسیار حساس با داده‌های شخصی یا پروژه‌های بزرگ زبان انگلیسی، به‌ ویژه برای شرکت‌هایی که باید از ارزش‌های برند، یکپارچگی و داده‌های مشتری خود محافظت کنند، ایده‌آل نیست.

Bing Microsoft Translator: این مترجم آنلاین (مترجم زبان انگلیسی متن) همچنین به طور خودکار هر متنی را که در کادر ورودی وارد می‌کنید، تشخیص می‌دهد و آن را به زبانی که می‌توانید بفهمید ترجمه می‌کند. اگر میکروفون شما فعال باشد، می‌توانید کلمه، عبارت یا جمله‌ای را که می‌خواهید ترجمه کنید، بیان کنید و ترجمه را با صدای بلند بشنوید، کپی کنید، به اشتراک بگذارید یا از Bing برای جستجو در وب استفاده کنید. برخلاف Google Translate که بیش از 100 زبان را ارائه می‌دهد، مترجم مایکروسافت بینگ بیش از 60 زبان را برای حداکثر 5000 کاراکتر ارائه می‌دهد.

بهترین ترجمه انگلیسی به فارسی

Deepl Translate: این یک مترجم آنلاین رایگان دیگر است که می‌توانید از آن برای ترجمه کلمات، عبارات، جملات و حتی اسناد به 12 زبان استفاده کنید. از یادگیری ماشینی برای ترجمه سریع، دقیق‌ و ظریف‌ متن نسبت به سایر مترجمان آنلاین استفاده می‌کند. Deepl Translate همچنین تعاریف و گزینه‌‌هایی را برای تکمیل خودکار جمله ارائه می‌دهد و می‌توانید ترجمه را به صورت یک فایل متنی کپی، به اشتراک بگذارید یا حتی ذخیره کنید. اگر جزئیات بیشتری در مورد یک کلمه می‌خواهید، کافی است روی آن دوبار کلیک کنید تا کادر بازشوی با گزینه‌ها و تعاریف بیشتر، به علاوه نمونه‌هایی از نحوه استفاده کلمه در هر دو زبان ورودی و خروجی ظاهر شود.

بهترین دیکشنری آنلاین

Translatedict :Translatedict یک مترجم آنلاین رایگان است که کلمه، عبارت یا بخشی از متنی را که وارد می‌کنید تشخیص می‌دهد و بسته به اینکه می‌خواهید آن را به چه چیزی ترجمه کنید، می‌توانید 51 زبان را انتخاب کنید. استفاده از آن به آسانی سه مورد اول در این لیست نیست زیرا برای دریافت ترجمه در کادر خروجی باید Translate را فشار دهید. با این حال، شما همچنین می‌توانید ترجمه را با صدای بلند بشنوید، آن را کپی یا دانلود کنید. اگر در زمینه ترجمه حرفه‌ای به کمک نیاز دارید، می‌توانید فرم آنلاین را پر کنید و بر اساس نیاز خود، قیمت خدمات را دریافت کنید.

مترجم آنلاین انگلیسی به فارسی

Yandex Translate: Yandex Translate مانند سایر مترجمان آنلاین فقط به ترجمه متن عادی ختم نمی‌شود. این برنامه از عهده ترجمه تصاویر و وب‌سایت‌ها برای ۹۹ زبان برمی‌آید و آن را به بهترین مترجم متن آنلاین برای استفاده‌های متعدد تبدیل می‌کند. کار با این مترجم ساده است، بسیار سریع کار می‌کند و می‌توانید از آن برای یادگیری زبان‌های جدید استفاده کنید. همچنین تا 10000 کاراکتر، ورودی و خروجی صدا را پشتیبانی می‌کند، تایپ پیش‌بینی‌کننده، فرهنگ لغت با رونویسی، تلفظ، مثال‌هایی برای استفاده از کلمه یا عبارت را ارائه می‌دهد و راه‌حل‌هایی را برای تصحیح ترجمه‌های نا مناسب پیشنهاد می‌کند.

مترجم آنلاین فارسی به انگلیسی

Babylon Online Translator: بابیلون با نزدیک به دو دهه تجربه در زمینه لغت نامه‌ها و اصطلاحات، ارائه دهنده پیشرو راه حل‌های زبانی است. مترجم آنلاین آن یک پلتفرم همه کاره ارائه می‌دهد که با استفاده از آن می‌توانید کلمات، جملات کامل را ترجمه کنید همچنین متضادها و مترادف‌ها را بیابید. پایگاه داده آن 1700 فرهنگ لغت، اصطلاحنامه، واژه نامه و دایره المعارف را پوشش داده و به شما امکان می‌دهد میلیون‌ها واژه را در بیش از 77 زبان جستجو کنید.

بهترین بخش در مورد این مترجم آنلاین این است که می‌توانید آن را با اسنادی که می‌خواهید ترجمه کنید بارگیری کرده و در رایانه خود استفاده کنید. اگر یک مترجم حرفه‌ای می‌خواهید، به سادگی بر روی دکمه Human Translation در مترجم آنلاین Babylon کلیک کنید و تمام جزئیات را در اختیار داشته باشید.

Reverso: Reverso یک مترجم آنلاین با کاربری آسان است که بدون نیاز به کلیک کردن بر روی دکمه‌ای زبان‌ها را به طور خودکار ترجمه می‌کند. همچنین افعال را در تمام حالت‌ها و زمان‌ها در 13 زبان مختلف ترکیب می‌کند. همچنین می‌توانید مهارت‌های شفاهی خود را در زبان‌های دیگر با گوش دادن به نحوه تلفظ متون توسط افراد بومی بهبود ببخشید و ترجمه‌ها را در فعالیت‌های روزانه‌تان کپی، چاپ یا استفاده کنید.

مترجم متن آنلاین

Internet Slang Translator: این مترجم آنلاین به طور خودکار متنی را که در کادر وارد می‌کنید به زبان عامیانه یا انگلیسی مناسب تبدیل می‌کند، بنابراین بیشتر یک مترجم غیررسمی برای سرگرمی است تا استفاده عملی. اگر با برخی از اصطلاحات اینترنتی آشنا نیستید، می‌توانید از آن استفاده کنید. همچنین به شما امکان می‌دهد مترجم خود را ایجاد کنید، قوانین ترجمه را اضافه کنید و از آن در وب سایت خود استفاده کنید یا با دیگران به اشتراک بگذارید.

بهترین مترجم انگلیسی به فارسی

PROMT Online Translator: PROMT یک مترجم آنلاین رایگان است که به طور خودکار زبان‌ها را شناسایی می‌کند و موضوعاتی را برای ترجمه انتخاب می‌کند. حداکثر 20 زبان را با فناوری‌های ترجمه عصبی، تحلیلی، آماری و ترکیبی ارائه می‌دهد. شما می‌توانید عبارات، کلمات، اصطلاحات و متون کامل و موضوعات مناسب مانند مکاتبات شخصی یا عشق و دوستیابی را ترجمه کنید و ترجمه را به سبک غیر رسمی دریافت کنید.

بهترین مترجم آنلاین متن

یک فرهنگ لغت آنلاین با جستجو، تلفظ و رونویسی در دسترس است. همچنین یک بخش Word Forms با تمام زمان‌های افعال در پنج زبان اصلی وجود دارد: انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی، آلمانی، و روسی، و یک بخش Contexts که به شما کمک می‌کند نمونه‌هایی از عبارات یا کلمات را در زمینه‌های مختلف پیدا کنید.

Translate.com: اگر نیاز به ترجمه اسناد شخصی یا کاری، ایمیل‌ها، کلمات یا بخش‌های کوتاه متن دارید، Translate.com بیش از 90 زبان را ارائه می‌دهد که می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید. مانند سایر مترجمان آنلاین، به شما امکان می‌دهد از صدای خود برای وارد کردن متن، خواندن و گوش دادن به ترجمه استفاده کنید.

از الگوریتم‌های ترجمه ماشینی، ویرایش انسانی و سایر خدمات ترجمه برای ترجمه قابل اعتماد، واجد شرایط و سفارشی استفاده می‌کند. به‌علاوه، اگر می‌خواهید ترجمه بررسی شود، بیش از 30000 مترجم خبره وجود دارد که می‌توانند ترجمه‌های ایجاد شده را از طریق غربال کردن پیش‌نویس‌ها، بررسی‌های عمیق، ویرایش و تصحیح کنند تا اطمینان حاصل کنید که ترجمه‌های منطقی و ثابتی دریافت می‌کنید.

Collins Dictionary Translator: وب سایت دیکشنری کالینز چیزهای بیشتری از تعاریف و مترادف کلمات را ارائه می‌دهد. دارای یک ابزار مترجم آنلاین با بیش از 60 زبان است که می‌توانید یک کلمه، عبارت یا جمله را وارد کنید و متن شما به زیبایی ترجمه می‌کند.
ترجمه‌های آن از مایکروسافت می‌آیند، بنابراین به اندازه سایر مترجمان آنلاین موجود در این لیست، ویژگی‌های زیادی را دریافت نخواهید کرد. برای ترجمه‌های سریع مفید است و یک دکمه مناسب برای متن ترجمه شده دارد.

مترجم آنلاین

ImTranslator: این مورد مجموعه‌ای از ابزارهای چند زبانه مبتنی بر وب برای ترجمه و مقایسه است که برای حذف موانع زبان طراحی شده است. لغات، متن، عبارات و صفحات وب انتخاب شده را به بیش از 100 زبان ترجمه می‌کند، زیرا با ارائه دهندگان ترجمه مانند Bing Microsoft Translator، PROMT و Google پیوند دارد.

بهترین مترجم زبان

کلام آخر

هر یک از این مترجمان آنلاین ویژگی‌های مشابهی را ارائه می‌کنند، اما برخی از آنها چند عملکرد اضافی دارند که برقراری ارتباط را آسان‌تر می‌کنند. یکی از آنها را امتحان کنید و ببینید کدام یک بهترین مترجم آنلاین برای نیازهای شماست.

امتیاز بدهید:
1 2 3 4 5
5/5 (4 امتیاز)

نظرات کاربران

سارا بهرام زاده (شنبه 13 اسفند 1401 14:59:36)

بهترین مترجم زبان انگلیسی چیست؟


خانم مشهدی (شنبه 13 اسفند 1401 15:13:46)

سلام به شما کاربر گرامی
گوگل ترانسلیت معروف ترین و بهترین مترجم است.

علی اکبر (چهارشنبه 12 بهمن 1401 18:16:58)

بهترین مترجم متن انگلیسی به فارسی چیه؟

نظر خود را وارد کنید
تماس با ما مشاوره رایگان

آموزشگاه زبان های خارجه ملل