زبان چینی چند حرف دارد

زبان چینی چند حرف دارد

مقاله تاریخ به روزرسانی: 1401/12/24 987

زبان چینی، یکی از سخت ترین و در عین حال شیرین ترین زبان های باستانی موجود در دنیا شناخته می شود. جالب است که بدانید،‌ این زبان به طور کامل از نشانه ها و یا کاراکترهای مفهومی ساخته شده است. شما می توانید با قرار دادن چند کاراکتر کنار یکدیگر، یک جمله بسازید. یک پنجم مردم دنیا با این گویش با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند، به همین علت یکی از مهم ترین زبان های جهان به شمار می آید. آیا می دانید زبان چینی چند حرف دارد؟ یا الفبای چینی چند حرف دارد؟ در ادامه همراه اموزشگاه زبان ملل باشید، تا به پاسخ این پرسش پی ببرید. 

زبان چینی چند حروف الفبا دارد؟

تعداد حروف چینی چندتا است؟ زبان چینی فاقد حروف الفبا است. بدین ترتیب برای پاسخ به این پرسش، لازم است که به جای حروف، از واژه، کاراکتر و یا نشانه استفاده کنیم. شاید با گفتن این حرف متعجب شوید، اما باید بگوییم که زبان چینی مدرن امروزی، شامل 7000 کاراکتر است! اما این تمام ماجرا نیست. در واقع مجموعه های کامل تری از این زبان هستند که شامل 54678‌ کاراکتر می شوند.
باید این نکته را بدانید که، شهروندان چین هم تسلط کاملی به این حروف ندارند. اگر قصد شرکت در آزمون های زبان چینی را دارید، می توانید تنها 3500 تا از کاراکترها را یاد بگیرید. البته 1000 مورد آن نیز بسیار کم کاربرد هستند. به همین علت یادگیری آن چندان واجب نیست. شما با دانستن تنها  900 تا از کاراکتر های مرسوم،‌ قادر به خواندن 90 درصد متون چینی خواهید بود.

*** جدیدترین متدهای آموزش زبان چینی در آموزشگاه زبان ملل ***

برای خواندن کتاب یا روزنامه چینی، به چند کاراکتر چینی باید مسلط شد؟

همان طور که در بالا اشاره کردیم به تعداد حروف زبان چینی نباید بپردازیم چراکه وجود خارجی ندارند. با توجه به اینکه مدارس چین تنها 7000 تا 8000 کاراکتر را به دانش آموزان آموزش می دهند و این تعداد همگی جزو کاراکترهای رایج به شمار نمی روند، شما می توانید تنها با آموختن 2500 تا 3000 کاراکتر چینی، با مردم بومی به راحتی سخن بگویید. لازم به ذکر است ما نمی توانیم همانند حروف انگلیسی و یا فارسی، در زبان چینی با کنار هم قرار دادن حروف، کلمه بسازیم. بلکه هر یک از کاراکترها کلمه ای جداگانه به شمار می آیند. همچنین یک کاراکتر چینی می تواند به شیوه های مختلفی تلفظ شود و هر لحن و گویش می تواند بیان کننده معانی متفاوتی باشد. به همین علت شما باید وقت و انرژی بیشتری برای این دسته از کلمات بگذارید تا بتوانید معانی درست آن را به سادگی تشخیص دهید. به جدول زیر دقت کنید:

معنا تلفظ کاراکتر چینی
خورشید، روز
هر روز، همیشه rì rì 日日
کوه shān
منظره، چشم انداز shān shǔi 山水
کوچک، ریز xiǎo
مدرسه ابتدایی xiǎo xué 小学

آیا یادگیری حروف چینی دشوار است؟

شاید تصور کنید که یادگیری زبان چینی بسیار سخت به نظر برسد؛ اما مطمئن باشید که بعد از مدتی شما قادر خواهید بود تصویر یا طرح کلی یک کاراکتر را از طریق نگاه کردن به متون چینی تشخیص دهید. این کار بسیار دشواری نیست. لازم به ذکر است که با گذشت زمان شما می توانید به راحتی تنها از طریق آشنا شدن با کاراکترها و شکل ظاهری آن، معنای یک جمله چینی را به طور کامل درک کنید. از طرف دیگر اگر شما انگیزه و علاقه کافی برای یادگیری این زبان داشته باشید، می توانید از سختی های آن لذت هم ببرید. همچنین با شیوه درست آموزش و گذراندن دوره های استاندارد می توانید از سختی های این کار بکاهید.

شمارش اعداد 0 تا 10 در زبان چینی
 

تلفظ چینی اعداد
1
èr 2
sān 3
4
五  5
liù 六  6
7
8
jiǔ 9
shí 10


اصلاح الفبای چینی در دهه 1950

یکی از رویدادهای مهمی که درباره زبان چینی وجود دارد، اصلاحات انجام شده در سال 1950 است. در این سال، دولت چین تصمیم گرفت برای افزایش سواد مردم چین و همچنین ساده تر شدن یادگیری این زبان، حدود 2000 تا از رایج ترین کاراکترها را جداسازی کرده و آن ها را به شکل ساده تغییر دهد. 
اما از آنجا که این اصلاحات تنها در سرزمین چین انجام شد، چینی های ساکن در تایوان و یا هنگ کنگ و بسیاری از جوامع چینی خارج از این کشور،‌ همچنان به استفاده از نسخه های سنتی کاراکترهای چینی پرداختند. به همین علت دو مجموعه اصلی از کاراکترها وجود دارد. مطابق این مطلب، اگر در سرزمین اصلی چین، زبان چینی را مطالعه کنید،‌ شما کاراکترهای ساده شده را مطالعه می کنید. همچنین کاراکترهای ساده شده، به کاراکترهای استاندارد زبان چینی تبدیل شده اند.¬¬¬ در جدول زیر نمونه هایی از کاراکترهای مدرن آورده شده است:

معنا شکل مدرن شکل سنتی
تایوان 台湾 台灣
در
صحبت کردن
عشق

نکات یادگیری بهتر زبان چینی

اگر قصد دارید این زبان باستانی، را یاد بگیرید، به شما پیشنهاد می کنیم تا راه کارهای زیر را به یاد داشته باشید و از آن ها استفاده کنید.

تعداد حروف الفبای چینی

  • تا جایی که ممکن است به زبان چینی گوش دهید.

در ابتدای یادگیری سعی کنید، حدود یک یا دو ماه تنها به صداها و لهجه های این زبان گوش دهید و سعی کنید با آن ارتباط برقرار کنید. تلاش کنید که به تک تک صداهای زبان عادت و بتوانید کلمات را از یک دیگر متمایز کنید. برای این کار شما می توانید از پادکست های مختلف و یا گفتگوهای چینی کمک بگیرید. شاید در ابتدا این کار برای شما بسیار مشکل به نظر برسد، اما به یاد داشته باشید که برای یادگیری یک زبان جدید شما باید روی آن تمرکز کافی داشته باشید و در کار خود بسیار مصمم باشید. 

  • چند ساعت از روز را به حفظ کاراکترها اختصاص دهید.

حدود نیم ساعت تا یک ساعت در روز را به یادگیری و حفظ کاراکترها اختصاص دهید. از هر روشی که با آن راحت هستید می توانید استفاده کنید،‌ اما فراموش نکنید که این کار را باید به صورت مداوم انجام دهید تا یادگیری آن برای شما سخت نشود. فراموش نکنید که به همان سرعتی که کاراکترهای چینی را یاد می گیرید، آن ها را فراموش خواهید کرد. بنابراین نیاز است که شما تایمی را برای مرور کاراکترهای قدیمی اختصاص دهید. سعی کنید خودتان کلماتی که حفظ می کنید را بنویسید. نوشتن علاوه بر اینکه به شما کمک می کند بهتر و سریع تر این حروف را بشناسید، قدرت نوشتاری شما را نیز در زبان چینی تقویت می کند.

  • به جای قوانین، الگوهای چینی را بشناسید.

در ابتدای کار، خود را گرفتار توضیحات گرامری پیچیده نکنید و سعی کنید تنها بر روی الگوها تمرکز کنید. کتاب هایی که دستور زبان خاصی را برای چینی معرفی می کنند برای کسانی که مبتدی هستند اصلا مناسب نیست. شاید برای شما جالب باشد،‌ اما بسیاری از افراد بدون خواندن این کتاب ها توانسته اند به صورت کامل به این زبان تسلط پیدا کنند.
برای این کار شما می توانید از الگوهایی که چینی ها به با استفاده از زبان انگلیسی ارائه داده اند، الگوهای چینی را بشناسید. کتاب فوق العاده ای از هریت میلزو پی اس نی در این زمینه وجود دارد. در هر درس این کتاب الگو هایی معرفی شده است که می تواند حس کار زبان چینی را برای زبان آموزان به شیرینی توضیح دهد.

  • از کتاب های ابتدایی کودکان چینی استفاده کنید

با توجه به سلیقه خود شما می توانید کتاب هایی از کودکان محصل چینی تهیه کنید. در ابتدای شروع کار  می توانید از کتاب هایی که آموزش کاراکترهای موجود عنوان شده است، استفاده کنید. این کاراکترها به صورت نقاشی و مطابق با ظاهر کاراکتر کشیده شده است. همین موضوع کمک می کند تا سریع تر این حروف در ذهن افراد قرار بگیرد. همچنین شما می توانید از کتاب های علوم و یا ریاضی و یا کتاب داستان کودکان چینی نیز استفاده کنید. در این کتاب ها نیز زبان چینی به سادگی نوشته شده است و به شما کمک می کند مهارت خوانداری خود را افزایش دهید.

سخن پایانی
زبان چینی یکی از زبان های باستانی دنیا است. این زبان برخلاف دیگر زبان های موجود، تشکیل شده از کاراکترهایی است که هر کدام یک عنوان و یا کلمه را بیان می کنند. بدین ترتیب کاراکترهای بسیار زیادی در این زبان وجود دارد. به همین خاطر یادگیری این زبان به یکی از سخت ترین کارهای دنیا شناخته شده است. در حالی که یادگیری این زبان بسیار مشکل به نظر می رسد، اما باید بدانید که بسیار ساده می توان این زبان را یاد گرفت. همچنین با حفظ کردن تعداد اندکی از کاراکتر های موجود می توانید جمله های بسیار زیادی را در زبان چینی بسازید.

 

امتیاز بدهید:
1 2 3 4 5
5/5 (6 امتیاز)
نظر خود را وارد کنید
تماس با ما مشاوره رایگان

آموزشگاه زبان های خارجه ملل