عجیب ترین قوانین دنیا

مقاله تاریخ به روزرسانی: 1402/03/02 798

شاید عجیب ترین قوانین دنیا در برخی موارد شما را بهت زده کرده و در مواردی دیگر لبخند را بر لبان شما بنشاند. افرادی که قصد مسافرت و گردشگری دارند را دعوت می کنیم این مطلب را مطالعه بفرمایند و از قبل با یک سری قوانین جالب در سرتاسر دنیا آشنا شوند‌. آموزشگاه زبان ملل گوشه ای از این قوانین را برای شما گردآوری کرده و در قالب این مقاله تقدیم می نماید. امیدواریم که مطالب نگارش شده مورد قبول شما عزیزان واقع گردد. 

عجیب ترین قوانین دنیا در انگلستان

اگر قصد دارید به کشور انگلستان مهاجرت کرده یا برای سفر تفریحی به این کشور بروید این مطلب را مطالعه بفرمایید. برخی از عجیب ترین قوانین دنیا در این کشور وجود دارد که حتما برای شما جالب است. حتی گاهی برخی از این قوانین به ذهن بشر هم خطور نمی کند اما در این کشور جزء قانون شده و همه ملزم به رعایت آن هستند!

 1. یکی از این قوانین عجیب مربوط به ایستگاه راه آهن در شهر وارینگتون است که در آن بوسیدن و در آغوش کشیدن کاملا ممنوع است. اگر به این ایستگاه بروید در جای جای آن تابلوی بوس و آغوش ممنوع را مشاهده می کنید. اما دلیل اعمال این قانون چیست؟ این قانون به این دلیل است که مسافران هنگام خداحافظی به دلیل احساساتی شدن در برخی موارد از سفر خود جا می مانند و همچنین باعث ایجاد ترافیک انسانی و شلوغی در آن محیط می شوند. 
 2. قانون جالب دیگر در این کشور در رابطه با صف ایجاد شده و اجازه نمی دهد که افراد در صف اصول را رعایت نکنند و در صورت رعایت نکردن صف حتما با او برخورد قانونی می کنند.
 3. نکته مهم و جالب دیگر این است که به هیچ عنوان اجازه نمی دهند از آمریکا تخم مرغ وارد انگلستان شود و مردم نیز اصلا از آن استفاده نمی کنند و از سوی دیگر تخم مرغ های کشور انگلستان نیز به آمریکا وارد نخواهد شد.
 4. در مورد خاندان سلطنتی نیز قوانین خاصی وجود دارد که همه باید رعایت نمایند. به عنوان مثال به هیچ عنوان تمبرهای مشهور این خاندان را نباید سر و ته بچسبانند. این کار خلاف قوانین است و حتی آن را جرم محسوب می کنند‌.
 5. شاید باور نکنید اما به دست گرفتن ماهی سالمون در شرایط مشکوک غیر قانونی است. 

آموزش زبان انگلیسی

عجیب ترین قوانین دنیا در انگلستان

قوانین عجیب و غریب در کشور ایتالیا

در برخی از شهرهای کشور ایتالیا عجیب ترین قوانین دنیا وجود دارد و شاید هر مسافر و گردشگری را متعجب سازد‌. برخی از قوانین درباره زندگی عمومی شهروندان است اما در برخی موارد قانون وضع شده مربوط به گردشگران و مسافران است.

 • شاید با شنیدن این قانون حسابی متعجب شوید اما خالی از لطف نیست. این قانون می گوید که تمام شهروندان در هر ساعتی از شبانه‌ روز که قصد دارند بیرون از منزل سپری کنند باید لبخند بر لب داشته باشند. عدم این وضعیت جرم محسوب می شود. تنها مکان هایی که افراد اجازه دارند لبخند نداشته باشند، در بیمارستان ها و در مراسم ترحیم است.
 • نکته دیگر که گردشگران باید حتما رعایت کنند در شهر ونیز است. در میدان سنت مارک پرندگان و کبوترانی هستند که غذا دادن به آن ها جرم است و شامل جریمه ۷۰۰ دلاری خواهد شد. در صورت غذا دادن به پرندگان دستگیر شده و باید حتما این جریمه را پرداخت نمایید.
 • همان گونه که می دانید در برخی از کشورها مثل اسکاتلند مردها اجازه دارند دامن بپوشند. اما این کار در ایتالیا ممنوع بوده و انجام دادن آن جرم محسوب می شود.
 • نکته جالب و مهم دیگر این است که برای حفظ و نگهداری از بناهای تاریخی کلیساها و اماکن مذهبی، خوردن و آشامیدن را ممنوع کرده اند‌‌. عجیب ترین قوانین دنیا در ایتالیا برای گردشگران بسیار جالب است و همه مجبور به اجرای آن ها می باشند. 

آموزش زبان ایتالیایی

قوانین عجیب و غریب در کشور ایتالیا

عجیب ترین قوانین دنیا در کشور فرانسه

اکنون نوبت به کشور فرانسه و آشنایی با قوانین عجیب و غریب آن رسیده است. شاید خواندن مطالب در مورد عجیب ترین قوانین دنیا برای شما بسیار جالب و در برخی موارد تعجب بر انگیز باشد. اما مطمئنا خالی از لطف نیست.

 1. شهرهای فرانسه نیز قوانین عجیبی دارند که عجیب ترین آن ها قانون ازدواج با مردگان است‌. حتما از خواندن این جمله حسابی متعجب شده اید. اما تاریخ وضع این به سال ۱۹۵۲ بر می گردد. در آن سال بر اثر یک انفجار مهیب در یک سد بسیاری از افراد کشته شدند‌. بسیاری از مردان و زنان در این حادثه جان خود را از دست دادند یا برعکس عزیزان خود را به خاک سپردند. در همان دوره یکی از مردان که نامزد خود را از دست داده بود طی نامه ای به رئیس جمهور خواستار ازدواج قانونی با نامزدش شد. پس از آن این قانون در فرانسه وضع شده و هر شخصی که در دوران نامزدی طرف مقابل را از دست بدهد این اجازه را دارد که با نامزد مرده خود به صورت قانونی ازدواج نماید.
 2. در قانونی دیگر در این کشور کسی اجازه ندارد روی خوک خود اسم ناپلئون بگذارد.
 3. قانون مهم دیگر این است که رانندگان حتما باید یک الکل سنج تنفسی با خود داشته باشند و عدم وجود آن در ماشین جرم محسوب می شود. 

آموزش زبان فرانسه

عجیب ترین قوانین دنیا در کشور فرانسه

قوانین عجیب در کشور یونان 

در این قسمت از مقاله عجیب ترین قوانین دنیا را در کشور یونان مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 • یک قانون مهم در کشور یونان و البته برای حفظ و نگهداری از اماکن تاریخی، پوشیدن کفش پاشنه بلند ممنوع می باشد. در برخی موارد قبل از ورود باید جریمه سنگین پرداخت شود اما در برخی از اماکن اصلا اجازه ورود داده نمی شود.
 • ممنوعیت انجام دادن بازی های کامپیوتری در این کشور از قوانین جالب و عجیب می باشد. این کار برای جلوگیری از قمار و شرط بندی اعمال شده است و جالب است بدانید که در این کشور اصلا مکانی به اسم گیم نت وجود ندارد. 

عجیب ترین قوانین دنیا در کشور آلمان

در این کشور واقعا عجیب ترین قوانین دنیا را مشاهده می نمایید که برخی درباره حقوق شهروندی و تعدادی در مورد رانندگی می باشد.

 1. یکی از جالب ترین قوانینی که به هیچ عنوان نباید در اتوبان بنزینِ اتوموبیل شما تمام شود. شما باید با توجه به مسیری که قرار است بروید باید بنزین خود را چک کرده و سپس به راه خود ادامه دهید.
 2. قانون دیگر این است که هیچ فردی اجازه ندارد اشاره ای هر چند کوچک به سال ۱۹۶۶ داشته باشد. دلیل وضع این قانون باخت این کشور در جام جهانی همان سال مقابل انگلیس می باشد. اشاره به این تاریخ در ورزشگاه ها جرم به حساب می آید.
 3. همچنین در این کشور به هیچ فردی اجازه داده نمی شود پلیس را را با ضمیر «تو» خطاب کند‌. 

آموزش زبان آلمانی

قوانین عجیب در کشور دانمارک

این کشور هم دارای عجیب ترین قوانین دنیا می باشد و جالب ترین و در عین حال عجیب ترین آن‌ ها درباره انتخاب نام فرزند است‌.

 • برای این کار دولت حدود هفت هزار اسم را تعیین نموده است و همه باید از بین آن ها برای فرزندان خود اسم‌ انتخاب نمایند‌.
 • قانون جالب دیگر در مورد فرار زندانیان از زندان دانمارک است که اگر هر زندانی موفق به این کار شد به او اجازه می دهند به راحتی در بیرون از زندان به زندگی خود بپردازد.
 • یکی از قانون های جالب و مهم دیگر در کشور دانمارک این است که اگر پدر و مادری، فرزند خود را گم کردند و موفق نشدند در کمتر از دو ساعت او را پیدا کنند‌، حضانت فرزند به یکی از شهروندان این کشور داده می شود
 •  یک قانون دیگر را نیز بدانید که حتما برایتان جالب است. در این کشور خانم‌ ها اجازه ندارند از کلاه گیس استفاده نمایند و در صورت انجام دادن این کار حتما باید جریمه پرداخت نمایند. 

قوانین عجیب در کشور دانمارک

عجیب ترین قوانین دنیا در کشور سوئیس

در این کشور عجیب ترین قوانین دنیا در مورد ورزش و حقوق شهروندی است‌.

 1. از سال ۲۰۰۹ هیچ کس حق ندارد بدون لباس در این کشور در کوهستان پیاده روی نماید‌.
 2. قانون جالب دیگر این است که هیچ کدام از شهروندان اجازه ندارند روز یکشنبه ماشین خود را بشویند.
 3. شاید با خواندن این قانون نتوانید جلوی خندیدن خود را بگیرید، اما در این کشور شهروندان اجازه ندارند بعد از ساعت ده شب از سیفون استفاده نمایند و در واقع جرم محسوب می شود.
 4. یک قانون ورزشی مهم و جالب دیگر این است که هنگام ورزش اسکی به هیچ عنوان نباید آواز خوانده شود چون احتمال دارد این کار منجر به ایجاد بهمن شود‌. 

قوانین عجیب در چین

شاید بتوان گفت که عجیب ترین قوانین دنیا را می توان در کشور چین مشاهده نمود.

 • در این کشور فرزندان بزرگ هر خانواده ملزم‌ هستند به پدر و مادر خود سر بزنند و از نظر روحی و عاطفی به آن ها رسیدگی کنند. جالب است که این قانون در برخی از کشورها و سرزمین ها عجیب به نظر می رسد. 

برخی از عجیب ترین قوانین دنیا در سایر کشورها

در اکثر کشورهای دنیا می توان شاهد قوانین عجیب و جالب و حتی در برخی موارد خنده دار بود. در ادامه برخی از عجیب ترین قوانین دنیا را در کشورهای مختلف دنیا مورد بررسی قرار می دهیم. 

آموزش زبان چینی

بنگلادش و قانون تقلب

شاید یکی از عجیب ترین قوانین دنیا در کشور بنگلادش وضع شده باشد. این قانون می گوید که در قبال تقلب در امتحان برای فرد چه حکمی داده می شود. در واقع در این کشور از سن پانزده سالگی به بعد به هیچ شخصی اجازه داده نمی شود که در امتحانات خود تقلب نماید و در صورت مشاهده این کار، شخص را مجرم می دانند و او را روانه زندان می کنند. 

ژاپن و قانون جلوگیری از چاقی

شایان ذکر است که یکی از عجیب ترین قوانین دنیا را می توان در کشور ژاپن یافت‌. چاقی در ژاپن یک جرم محسوب می شود که البته این قانون‌ را برای حفظ سلامت شهروندان خود وضع نموده اند. جالب تر این است که سایز دور کمر افراد باید ۴۰ تا ۷۴ باشد و همه‌ باید به طور سالانه به مراکز بهداشتی مراجعه نموده و سایز بگیرند‌. 

ژاپن و قانون جلوگیری از چاقی

قانون ضد چاقی در هندوستان

در کشور هند نیز یکی از عجیب ترین قوانین دنیا را می توان مشاهده نمود که مربوط به چاقی است‌. این کشور برای جلوگیری از چاق شدن شهروندان خود خرید غذاهای چرب را تحت این قانون قرار داده است. در واقع در رستوران ها برای خرید غذاهای چرب مثل همبرگر، پیتزا، دونات و سایر غذاهای چرب دیگر مالیات گذاشته شد. همچنین افراد باید پول بیشتری برای خرید این غذاها پرداخت نمایند. 

قوانین جالب در کشور کانادا

در کشور کانادا برای جلوگیری از آلودگی صوتی در سطح شهر، سوت زدن، فریاد زدن، جیغ زدن و کارهای این چنینی را ممنوع کرده اند و انجام آن ها جرم محسوب می شود. قانون جالب دیگر درباره برنامه های رادیویی است که ۳۵ درصد از برنامه‌ها بابد ریشه کانادایی داشته باشند. 

سنگاپور و قوانین آدامس

برخی از عجیب ترین قوانین دنیا را می توانید در کشور سنگاپور مشاهده نمایید. واردات آدامس به این کشور ممنوع است. در کل در این کشور واردات و جویدن آدامس ممنوع است. این کشور در سال ۱۹۹۲ این قانون را وضع کرده و دلیل آن هم هزینه زیاد برای پاک کردن آدامس از سطح شهر بوده است. چون سالانه حدود ۱۰۶ میلیون دلار برای این کار هزینه می شده است. 

مکزیک و قانون برای دوچرخه سواری

در کشور مکزیک نیز می توانید یکی از عجیب ترین قوانین دنیا را مشاهده نمایید. طبق این قانون دوچرخه سواران نباید هنگام دوچرخه سواری پای خود را از روی پدال بردارند‌. این قانون برای این است که تعادل شخص به هم نخورد و حادثه ای به وجود نیاید. 

واتیکان و فیلیپین و اجرای قانون درباره طلاق

در فیلیپین و واتیکان طلاق امری کاملا غیر قانونی محسوب می شود. شاید این یکی از عجیب ترین قوانین دنیا محسوب نشود اما برخی از کشورها این قانون را عجیب می دانند. 

عجیب ترین قوانین دنیا در ایالت پنسلوانیا

شاید این مورد از عجیب ترین قوانین دنیا باشد که در ایالت پنسلوانیای آمریکا تا زدن اسکناس ممنوع است. شهروندان به هیچ عنوان نباید دلارهای خود را تا کنند. هنگام خرید از مغازه ها و فروشگاه ها و همچنین در تاکسی در صورت مشاهده این گونه دلار، اصلا آن را بر نمی دارند. کسانی که‌ قصد دارند به این ایالت آمریکا سفر کنند باید این قانون را بدانند. 
سخن پایانی
احتمالا با خواندن این مطالب درباره عجیب ترین قوانین دنیا متعجب شده یا در برخی موارد لبخند زده اید. این قوانین در برخی مناطق دنیا وضع شده و همه ملزم به رعایت آن ها هستند. به همین منظور و برای آشنایی شما با این قوانین، آموزشگاه زبان ملل آن ها را در قالب این مقاله جالب در اختیار شما عزیزان قرار داده است‌. امیدواریم که این مطالب برای شما مفید بوده باشد. مخصوصا افرادی که قصد مسافرت یا مهاجرت دارند بهتر است این قوانین را مطالعه فرموده و کاملا آشنا شوند.

امتیاز بدهید:
1 2 3 4 5
5/5 (1 امتیاز)
نظر خود را وارد کنید
تماس با ما مشاوره رایگان

آموزشگاه زبان های خارجه ملل