آموزش سریع زبان آلمانی

یادگیری سریع زبان آلمانی

مقاله تاریخ به روزرسانی: 1401/12/15 75448

آموزش زبان آلمانی نیز مانند هر زبان غیر بومی دیگر نیاز به تمرین و تکرار بسیار زیادی دارد. اگر در ابتدای مسیر هستید بهتر است برای اینکه به انتها برسید برای یادگیری این زبان هدفی مانند مهاجرت، تحصیل و یا یافتن شغل در کشور آلمان داشته باشید. ثبت نام در یک کلاس ترمیک و یا خصوصی زبان آلمانی نیز به شما در سرعت بخشیدن به امر آموزش و یادگیری کمک شایانی خواهد نمود.

در زیر با دو روش  آشنا میشویم که به شما کمک می کند واژگان آلمانی و آرتیکل ها را بهتر به خاطر بسپارید. این روش ها را  آنتونیا فون تروت پیشنهاد کرده است . آنتونیا در دانشگاه وین در رشته زبانشناسی کاربردی تحصیل کرده و شش سال است که  آلمانی را به عنوان زبان خارجی تدریس می کند. وی همچنین یکی از آزمون گیرنده های آزمون گوته میباشد.

به یک پیاده روی آلمانی بروید!

"وقتی در پارک یا شهر قدم می زنید، بر آنچه می بینید، می شنوید، مزه می کنید یا بو می کنید تمرکز کنید و آن را به زبان آلمانی پیوند دهید:" دائما از خود بپرسید واژه  آلمانی برای چیزی که من به آن نگاه می کنم چیست؟ یا این رنگ؟ یا این بو؟ یا این مزه؟ در هنگام راه رفتن می توانید بلافاصله در یک برنامه فرهنگ لغت کلمات آلمانی را جستجو کنید."

یک گزینه دیگر نیز وجود دارد: در خانه برداشت های خود را دوباره در ذهن خود مرور کنید و یادداشت کنید" در اینجا من یک بستنی خوردم، آنجا یک چشمه دیدم ، هوا امروز آفتابی بود  و ...."  این یادآوری پیچیده مناطق مختلف مغز را فعال می کند، به طوری که اتصالات جدید ایجاد می شود. سپس به راحتی می توانید واژگان را به خاطر بسپارید.

می توانید از این روش در هر جایی استفاده کنید و آن را به علایق خود پیوند دهید. آنتونیا فون تروت  که یک زبان شناس است معتقد است: "انجام این  متد در گروه های چند نفره میتواند به مراتب کارآمد تر باشد، زیرا وقتی كلمات آلمانی جدیدی را كه آموخته اید ،با صدای بلند به یکدیگر می گویید و  آنها را تكرار می كنید در واقع  تلفظ صحیح را  تمرین می کنید. همچنین بهتر است از این روش  یک بازی بسازید. مثلا با تمرکز روی یک موضوع مشخص ، هر فرد سه کلمه مرتبط و مورد علاقه خود را برای دیگران توضیح دهد. "

رقص آرتیکل ها

der ،  die یا das؟ شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که چگونه جنسیت دستوری کلمات آلمانی و آرتیکل مربوط به آنها را بخاطر بسپارید؟ حرکت می تواند به شما در یادگیری کمک کند. به همین دلیل آنتونیا فون تروت دوست دارد مبتدیان آلمانی را به انجام "رقص آرتیکل ها" دعوت کند. برای این تمرین او از یک CD موسیقی از یک کتاب درسی A1 و یک آهنگ رپ آلمانی استفاده می کند: 'der Apfel'، 'die Birne'، 'das Obst'. وقتی دانش آموزان die را می شنوند ، همه به سمت راست حرکت می کنند. der به معنای حرکت به سمت چپ وdas  یک قدم به عقب است. این ایده میتواند به شکل های متفاوت استفاده شود و از طریق زبان بدن و حرکت باعث حفظ شدن اطلاعات مربوط به اسامی آلمانی و آرتیکل های آنها در ذهن زبان آموزان گردد .

به طور کل استفاده از زبان در فعالیت های متفاوت و یا  بازی های سرگرم کننده مرتبط در کلاس های آموزشی ، نه تنها روند یادگیری را سرگرم کننده تر و جذاب میکند بلکه باعث یادگیری بهتر و کارآمد تر خواهد بود . آموزشگاه زبان های خارجی ملل ، به عنوان بهترین آموزشگاه زبان آلمانی در شرق تهران ، با بهره گیری از متد های روز ، همواره سعی در ایجاد محیطی شاد و آموزنده برای زبان آموزان خود دارد و آماده  است تا شما را در مسیر یادگیری زبان زیبای آلمانی  تا دریافت بهترین نمرات  آزمون های گوته Goethe، TestDaf و ÖSD  یاری نماید .

 

امتیاز بدهید:
1 2 3 4 5
5/5 (1 امتیاز)
نظر خود را وارد کنید
تماس با ما مشاوره رایگان

آموزشگاه زبان های خارجه ملل