مهاجرت تحصیلی به کشور سوئد

شرایط مهاجرت تحصیلی به کشور سوئد

مقاله 1400/03/18 878

شرایط مهاجرت تحصیلی به کشور سوئد

 

کشور سوئد با داشتن نطام آموزشی قوی و دانشگاه های پیشرفته مقصد بسیاری از دانشجویان دنیا برای ادامه تحصیل است . به علت هزینه تحصیل رایگان در سوئد تا سال 2011 ، دانشجویان بسیاری به این کشور مهاجرت کردند . اما بعد از 2011 تحصیل در دانشگاه های سوئد با هزینه همراه است .

برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله "مهاجرت از طریق کار و حرفه به کشور سوئد" مراجعه نمایید.

نظام آموزشی سوئد تلاش بسیاری در نوآوری و خلاقیت و کشف استعداد های درخشان دارد. همچنین این کشور از نظر شرایط مناسب زندگی و ثبات اقتصادی یکی از بهترین هاست . پس اگر شما هم تصمیم به مهاجرت تحصیلی به مقصد کشور سوئد را دارید ، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا از شرایط مهاجرت تحصیلی به این کشور اطلاع پیدا کنید .

مهاجرت به کشور سوئد

 

 

 

مقطع کارشناسی

این دوره برای تمام رشته ها 4 سال بوده و بعد از180 واحد درسی دانشجو موفق به اخذ مدرک لیسانس می شود .معمولا شروع ترم برای کارشناسی در ماه های ژانویه و سپتامبر است. از شرایط تحصیل در این مقطع ، دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی ، شرایط سنی زیر 30 سال ، تسلط به زبان سوئدی و انگلیسی (نمره 6 آیلتس) می باشد . همچنین این دوره این مزیت را دارد که به دانشجو اجازه داده می شود که تا 10 ساعت در هفته مشغول کار باشد .

 

آموزشگاه زبان منطقه22

 

 

مقطع کارشناسی ارشد

مقطع کارشناسی ارشد در سوئد دوساله بوده و شامل 120 واحد درسی می شود . از آنجایی که مباحث آموزشی کارشناسی ارشد تخصصی تر هستند ، ارتباط رشته کارشناسی با رشته کارشناسی ارشد تاثیر بیشتری در شانس قبولی دارد . نمره ی 6.5 آیلتس برای تحصیل در این دوره ضروری است . اجازه کار در هفته در این مقطع تحصیلی 20 ساعت در هفته است .

 

شرایط اخذ پذیرش

دارا بودن مدرک معتبر آیلتس

حداقل نمره مورد نظر دانشگاه

مدارک ترجمه شده شامل ریزنمرات ، لیسانس ، دیپلم و ...

 

هزینه ها

هزینه تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد 70هزار تا 160هزار کرون می باشد . این هزینه ، شامل خوابگاه نمی شود  . اما اجازه کار در هفته این امکان را به دانشجویان می دهد تا بخشی از هزینه های دانشگاه و جای اسکان را تامین کنند .

 

 

امتیاز بدهید:
1 2 3 4 5
5/5 (1 امتیاز)
نظر خود را وارد کنید
تماس با ما مشاوره رایگان

آموزشگاه زبان های خارجه ملل