دوره تربیت مدرس زبان انگلیسی (TTC)

مقاله 1399/11/08 2133

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که علاقه و رویای مدرس زبان انگلیسی شدن را در ذهن خود دارید از شما دعوت میکنیم برای  رسیدن به رویا و هدف خود دوره های تی تی سی را در ملل دنبال کنید. از آنجا که موسسه های مختلف برای برگزاری دوره های تربیت مدرس جهت جذب و استخدام مدرس زبان انگلیسی طبق چهار چوب استاندارد های داخلی خود و تعاریف آموزشگاه زبان ملل میبردازیم .  تی تی سی یک دوره ارزیابی مداوم است (یعنی دانش آموزان در تمام طول دوره ارزیابی میشوند) که منجر به به دریافت مدرک میشوند. 

ویژگی دوره های تربیت مدرس زبان انگلیسی:

دوره تربیت مدرس زبان انگلیسی داوطلب هارا قادر میسازد تا :

دانش اصلی و آشنایی با اصول کامل تدریس را بدست آورند. برای یادگیری زبان انگلیسی به زبان اموزان بزرگسال موج وسیعی از مهارت های عملی تدریس  را بدست آورند. توانایی خود را در استفاده از پروسه یادگیری عملی در یک زمینه واقعی آموزش نشان دهند. دوره تی تی سی تاکید مساوی به مهارت ها و سر رشته های نظری و عملی دارد. عنصر عملی قوی به کارشناسان و کارفرمایان نشان می دهند که داوطلبان موفق مهارت های لازم در کلاس ها رادارند.

 

دوره تی تی سی شامل چه چیزهایی است ؟

برنامه درسی و تدریس شامل پنج بخش میباشد :

بخش 1: زبان آموزان و معلمان و نحوه تدریس و یادگیری

بخش 2:تجزیه و تحلیل موضوع زبان و آگاهی کامل

بخش 3: مهارت های زبانی ازجمله : خواندن  صحبت کردن  گوش دادن  و نوشتن در کلا

بخش 4: برنامه ریزی دقیق  و منابع مختلف برای زمینه های مختلف تدریس

بخش 5: گسترش مهارت های لازم تدریس و حرفه ای بودن در این زمینه

کلیه دوره ها شامل سر تیتر های زیر است :

1)دریافت دانش و اطلاعات کافی

2)نظارت بر برنامه ریزی درس های موجود

3)باز خورد در مورد تدریس دروس های موجود

4)مشاهده هم دوره های موسسه

 5)مشاهده برگزاری کلاس ها توسط اساتید با تجربه و با سابقه

نکته :

دوره هارا میتوان به صورت تمام وقت گذراند و معمولا 4 هفته زمان احتیاج دارد.

برای حضور در دوره های تربیت مدرس چه مدارک و سطح زبان انگلیسی نیاز است؟

ما بر این باوریم که میزان دانش در هر موضوع به خصوص زبان انگلیسی ارتباطی برای تدریس لازم هست ولی کاملا کافی نیست. این یه این معنی نیست که برای تدریس به دانش بالای زبان انگلیسی نیاز نیست بلکه به این معنی است کسی که دانش بالایی دارد قطعا معلم بهتری نیست.

عموما در موسسات و دانشگاه ها ی مختلف اساتیدی هستند که دارای سطح اطلاعات بالایی هستند اما به هیچ وجه اساتید خوبی نیستند. به این ترتیب شیوه انتقال مطالب و نحوه برقراری  ارتباط و شناخت روحیات دانش آموزان بسیار اهمیت داردتا زمانی که شما نتوانید ارتباط کلامی از طرف مقابل خود دریافت کنید  قطعا نمیتوانید مطلبی را به ایشان انتقال دهید.

نحوه و تدریس لغت

از نکات بسیار مهم در تدریس تی تی سی داشتن مهارت تدریس لغت است. اغلب زبان آموزان دوست دارند که تعداد زیادی لغت در طول روز یاد بگیرند و آن را نشانه پر بار بودن کلاس میدانند. البته این امر وظیفه مدرس ها که دوره تی تی سی را پشت سر گذاشته اند چیز بیشتری است. وظیفه آنها این است که لغات را به بهترین شکل تدریس کنند. به عنوان مثال یکی از راه های بسیار ساده برای تدریس لغات هایی که قابل مشاهده  یه لمس هستند استفاده از شی یا عکس آن میباشد.

مدیریت کلاس در دوره تی تی سی

یکی از موارد مهم در این دوره ها که بسیار اهمیت دارد مدیریت کلاس است. قبل از آموزش روش تدریس باید مدیریت کردن کلاس را به زبان آموزان آموزش داد. زیرا تا شما نتوانید یک کلاس را مدیریت کنید مسلما نمیتوانید مطالب مفید و کاربردی را هم به زبان آموزاد تدریس کنید.

آموزشگاه زبان

تعداد جلسات دوره

کل تعداد جلسات دوره 14 جلسه 90 دقیقه ای میباشد. و علاوه بر این14 جلسه متقاضیان باید 6 ساعت در کلاس های آموزش زبان انگلیسی اساتید ملل شرکت کنند .تا با روش ها و تکنیک های تدریس از نزدیک به صورت عملی آشنا شوند.

آموزشگاه زبان

شرایط شرکت در دوره تی تی سی

برای شرکت در این دوره ها باید سطح زبان شما حداقل در حد پیشرفته یا متوسط باشد و بتواند به صورت روان و بدون هیچ اشکال ساختاری با زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنید. در صورتی که دانش زبان شما به این سطح نرسیده باشد بایستی در کلاس های آموزش زبان انگلیسی شرکت کرده تا به سطح مطلوب برسید.

آموزشگاه زبان

آشنایی با امتحانات دوره

دوره فوق هیچ آزمون کتبی ندارد و صرفا در جلسه پایانی متقاضیان یک دوره نهایی ارائه داده که اصلی ترین نقش را در نمره پایان ترم آنها داشته و مابقی نمره نیز بر اساس پروژه های محوله به متقاضیان ارزیابی خواهد شد.


 

نظر خود را وارد کنید
تماس با ما مشاوره رایگان

آموزشگاه زبان های خارجه ملل