تفاوت فرهنگی اروپا و آسیا

تفاوت فرهنگی اروپا و آسیا

مقاله 1400/05/10 1134

شباهت های انسانها بسیار است چرا که در تمام نقاط دنیا برای زندگی تلاش می کند و برای خود شغلی دست و پا می کند و زندگی تشکیل می دهد.

انسانها قوانینی برای خود وضع می کنند وآداب و فرهنگ و سنن برای جامعه به وجود می آورند. اما انسانها تفاوت هایی هم دارند بخصوص تفاوت فرهنگی و آداب و رسوم.

تفاوت فرهنگی بین مردمان قاره ها، کشور ها و مناطق مختلف و شهرها و روستاها وجود دارد، مثلا مردمان قاره آسیا با آمریکا و اروپا متفاوت هستند .

آسیایی ها بیشتر مردم آداب دان متواضع و با حجب و حیا هستند و به دیگران احترام زیادی قائل می شوند و در بعضی مواقع هم ظاهر سازند و منویات درونی خود را بروز نمی دهند و تا حدودی پیچیده هستند.

شاید قابل باور نباشد که برخی کارها و حرکات روزمره ای که در شهر یا کشور خود انجام می دهید در کشور دیگر نوعی بی احترامی و کار زشت محسوب می شود.

تفاوت های زیاد فرهنگی و مذهبی بین مناطق مختلف دنیا باعث می شود تا انجام حرکتی که به نوعی دوستی و صمیمیت را نشان می دهد در منطقه دیگری به معنی توهین باشد.

برای مثال:

۱. اشاره یا دراز کردن پا به سمت افراد،جنوب شرق آسیا

اشاره کردن به سمت فردی با پا یا دراز کردن پا به سمت کسی یک حرکت معمول نیست اما به صورت اتفاقی امکان دارد کسی این کار را بکند در برخی مناطق کشورهایی مثل تایلند و لائوس پا به عنوان پست ترین و کثیف ترین عضو بدن شناخته می شود و اگر کسی پاهایش را به سمت فرد دیگری نشانه بگیرد معنی خیلی بدی دارد.

۲. نوازش بالای سر در شرق آسیا

اگر در شرق آسیا هستید روی سر مردم بومی را نوازش نکنید چون فرهنگ برخی ادیان شرقی سر به عنوان عضو مقدس بدن شناخته می شود و با انجام این کار معلوم نیست طرف مقابل چه واکنشی نشان خواهد داد.

۳. نشان دادن زبان برای تمجید                                     

هند یکی از کشورها با بیشترین تنوع فرهنگی مذهبی در دنیا است که حتی گاهی خود هندی ها هم در فهمیدن این که چه کاری درست است و چه کاری نیست گیج میشوند یکی از این مواردی که برای افراد تازه وارد شاید عجیب به نظر برسد طریقه ی خوشامدگویی و تمجید از طرف مقابل است در برخی مناطق مردم وقتی می خواهند به کسی خوشامد بگویند و از زیبایی وی تعریف و تمجید کنند زبانشان را بین دندان ها میگیرند و سرشان را تکان می دهند.

۴. نشان دادن علامت صلح و پیروزی (V)،در بریتانیا و برخی کشور های دیگر

علامت دو انگشت یا همان علامت V که در بیشتر کشور های دنیا به عنوان نماد پیروزی و صلح شناخته می شود در میان اهالی بریتانیا و برخی کشور های دیگر مثل استرالیا، ایرلند، نیوزیلند و آفریقای جنوبی نوعی فحش یا اهانت شناخته می شود.

البته یادتان باشد اگر کف دست به سمت شخص اشاره کننده و پشت دست به سمت ناظر باشد این نوعی توهین آشکار است اما حالت برعکس آن همان نماد پیروزی است.

امتیاز بدهید:
1 2 3 4 5
0/5 (0 امتیاز)
نظر خود را وارد کنید
تماس با ما مشاوره رایگان

آموزشگاه زبان های خارجه ملل