زبان فنلاندی

زبان فنلاندی

مقاله 1400/05/18 792

فنلاند یکی از کشورهای کمتر کشف شده در اروپاست و هنوز هم بسیاری فکر می کنند این کشور پر از گوزن و برف و اسکیمو است! البته برف و گوزن و در فنلاند وجود دارد، اما این کشور ناشناخته های بسیاری دارد. فنلاند آب و هوایی به شدت سرد دارد. تابستان در فنلاند کوتاه است اما تابستان در این کشور بسیار گرم و داغ است و دمای هوا به بالاتر از ۳۰ درجه سلسیوس هم می رسد. فنلاند در سال ۲۰۱۷ به عنوان پنجمین کشور شاد دنیا انتخاب شده است. این رده بندی براساس آزادی های فردی و حمایت اجتماعی و احساس رضایت از زندگی انجام شده است.

آموزشگاه زبان منطقه 14

فنلاند کشوری دو زبانه می باشد دو زبان رسمی فنلاندی و سوئدی...

87 درصد از جمعیت فنلاند، زبان فنلاندی است و حدود 5 درصد از فنلاندیها، دارای زبان مادری سوئدی می باشند.

این کشور از نظر مساحت ششمین کشور اروپاست. تراکم جمعیت در آن پایین است و در هر کیلومتر مربع آن تنها ۱۶ نفر زندگی می‌کنند. هنگامی که به این فکر می کنید که آیا بهتر است زبان فنلاندی بیاموزید یا سوئدی، این موضوع را مورد توجه قرار دهید که در شهر محل اقامت شما و محیط پیرامونی تان به چه زبانی صحبت می شود.

 

آموزشگاه زبان ملل شعبه نبرد

فنلاندی از خانواده زبانهای فین و اوگری می باشد. از جمله زبانهای هم خانواده آن میتوان زبانهای استونیایی و مجاری را نام برد. در زبان فنلاندی شکلهای فراوانی برای صرف کلمات وجود دارد. بعنوان مثال، شکلهای مختلف صرف اسم و صیغه های مختلف صرف افعال، از جمله این موارد می باشند. در زبان فنلاندی تعداد حروف اضافه نسبت به زبانهای هندی و اروپایی، کمتر است. همچنین زبان فنلاندی دارای تعدادی پسوند نیز می باشد. ترتیب قرار گرفتن کلمات در جمله، نسبت به بسیاری از زبانهای دیگر آزادانه تر است. همچنین زبان در فنلاندی واژه های زیادی وجود دارد که برگرفته از زبانهای دیگری همچون سوئدی، آلمانی، روسی و انگلیسی می باشند.

 

آموزشگاه زبان ملل افسریه

تلفظ در زبان فنلاندی کاملا طبق قواعد خاصی می باشد. تاکید کلمه همواره بر روی بخش اول آن است.

در فنلاند معمولاً از ضمیر مفرد "تو" برای خطاب همدیگر استفاده می کنند. البته گاهی مودبانه تر این است که از ضمیر "شما" استفاده شود. بعنوان مثال برای خطاب به ارباب رجوع و افراد مسن، بیشتر از ضمیر "شما" استفاده می شود.

اگر می خواهید تابعیت فنلاند را درخواست کنید، نیاز به مدرک رسمی زبان فنلاندی یا سوئدی دارید. می‌توانید مهارت زبانی مورد مطالبه را با زبان اشاره فنلاندی یا زبان اشاره سوئدی فنلاندی نیز نشان دهید. معمولاً وقتی که درخواست کار یا تحصیل می‌کنید، مدرک برای شما مفید است. وضعیت زبان خود را می توانید به روش های زیر نشان دهید:

  • توسط دریافت مدرک قبولی آزمون عمومی زبان (yleinen kielitutkinto)
  • دریافت مدرک آزمون زبان فنلاندی و سوئدی ادارات دولتی (valtionhallinnon suomen tai ruotsin kielen kielitutkinto)
  • با نمرات دروس فنلاندی یا سوئدی درج شده در کارنامه نهایی (päättötodistus)

 


 

آموزش زبان ترکی آذربایجانی

آموزش زبان هندی

آموزش زبان دانمارکی

آموزش زبان یونانی

آموزش زبان ارمنی 

آموزش زبان لاتین

امتیاز بدهید:
1 2 3 4 5
0/5 (0 امتیاز)
نظر خود را وارد کنید
تماس با ما مشاوره رایگان

آموزشگاه زبان های خارجه ملل