غذاهای ایتالیایی

غذاهای ایتالیایی| 15 غذای معروف ایتالیایی + نحوه پخت

مقاله تاریخ به روزرسانی: 1401/12/21 849

بهترین غذاهای ایتالیایی:

پیتزا

اولین غذایی که از ایتالیا به ذهن میرسد ، پیتزاست . در این کشور دو نوع پیتزای ناپولی و رومی وجود دارد . پیتزای رومی نازک و ترد و پیتزای ناپولی ضخیم و پفکی است . به طور کلی پیتزاهای ایتالیایی برخلاف پیتزاهای آمریکایی نازک هستند. مارگاریتا معروف ترین و خوش طعم ترین پیتزای ایتالیاست

لازانیا

لازانیا رشته های ضخیم و یا نازک پخته شده است که در طول سال ها ، دستور آن دچار تغییراتی شده است . برای مثال در لازانیای سنتی گوجه فرنگی وجود ندارد و بعد از قرن 16 این ماده اضافه شده است . همچنین ایتالیایی ها بسیار قبل تر از سایر اروپایی ها از چنگال استفاده میکردند . احتمالا به خاطر اینکه برای خوردن لازانیای نرم به چنگال نیاز داشتند .

آموزش زبان ایتالیایی

بیستکا فیورنتینا

این غذا برشی ضخیم از گوشت گاو است که حدود ده دقیقه پخته میشود . بعد از این زمان قسمت بیرونی گوشت پخته شده و قسمت داخلی خام باقی می ماند . اگر به غذای گوشتی علاقه دارید ، حتما بیستکا فیورنتینا را امتحان کنید .

آرانچینی

این پیش غذای معروف ایتالیایی گوله های برنجی است که با آرد سوخاری سرخ میشود . آرانچینی بیشتر در شمال ایتالیا طبخ میشود .

چیتی

چیتی اسنک های کوچک ساده ای است که با سبزی ها و غذاهای دریایی ساده درست میشود . اصالت این غذا برای ونیز ایتالیا است

اورکتیتی

این غذا نوعی پاستای قدیمی ایتالیایی است که همراه با کلم بروکلی آماده می شود . ازآنجایی که بروکلی در فصول سرد مثل پاییز و زمستان وجود دارد ، خوردن اورکتیتی در ماه های سرد سال پیشنهاد می شود .

این ها تنها بخشی از غذاهای متنوع ایتالیایی هستند . تنوع بالای غذا در ایتالیا کار گردشگران به این کشور را مشکل کرده است ! علاوه بر غذاهای لذیذ و متنوع ، ایتالیا مرکز دسرهای بسیار زیادی نیز است . در سفر به ایتالیا حتما از این تنوع بالای غذایی استفاده کرده و از یکی از مزیت های سفر به ایتالیا، لذت ببرید !

امتیاز بدهید:
1 2 3 4 5
5/5 (2 امتیاز)
نظر خود را وارد کنید
تماس با ما مشاوره رایگان

آموزشگاه زبان های خارجه ملل