تقویت زبان به کمک فیلم و سریال

تقویت زبان به کمک فیلم و سریال

مقاله 1400/06/14 812

شما در فیلم‌ها با مکالمات واقعی و هچنین حالات بدنی افراد در هنگام مکالمه آشنا می‌شوید و همینطور باعث تقویت لیسنینگ شما می‌شود. یکی از نکات مثبت یادگیری زبان با فیلم این است که برای شما جذاب است ! چون هم شما فیلم تماشا می‌کنید و هم در حال یادگیری هستید. مهم‌ترین چیز این است که شما در تماشای فیلم‌ها تداوم داشته باشید! نه اینکه بعد دو یا سه قسمت فیلم دیدن به خود بگویید که چرا چیزی یاد نمی‌گیرم.

هچنین اگر قصد مهاجرت به کشوری خاص را دارید با تماشای فیلم‌های کشور مورد نظر خود با فرهنگ آن کشور بیشتر آشنا خواهید شد از اون جايی كه فيلم‌ ها و سريال‌ها برای انگليسی زبان‌ها ساخته می‌شن و نه زبان آموزان، بازتابی از زندگی واقعی و فرهنگ اون‌ها هستن.

برای همين حاوی کلی از مكالمات روزمره و غيررسمی، كلمات و اصطلاحات كاربردی هستند.به هر روشی در معرض(exposure) زبان قرار بگیرید براتون مفیده اما فیلم دیدن نه فقط برای اسپیکینگ و لیسنینگ آزمون آیلتس بلکه بابت انگلیسی روزمره مفید و لذت بخشه گوش كردن به نيتیو اسپيكر نه تنها مهارت ليسنيگ بلكه مهارت اسپيكينگ شما رو هم تقويت می‌كنه و باعث می‌شه شما روا‌ن تر صحبت كنيد و بعد از مدتی لهجه و روش بيان اون‌ها رو تقليد كنيد.

شما با تماشای فيلم روی مهارت شنيداريتون كار می‌کنيد. نكته مثبت اينجاست كه شما در حال گوش كردن به يک نيتيو اسپيكر هستين نه كسي كه زبان انگليسی رو به عنوان زبان دوم استفاده می‌كنه و اين عاليه و باعث می‌شه كه گوش شما به نحوه بيان و سرعت بيان اون ها عادت كنه ادگيری تلفظ صحيح كلمات يكی از بخش‌های سخت يادگيری زبانه با تماشای فيلم و سريال تلفظ هم صحيح رو شنيده و ياد می‌گيريد.

ابتدا فیلم را از اول تا آخر با زیرنویس فارسی ببینید تا از داستان آن با خبر باشید.

برای دفعات بعدی با زیرنویس انگلیسی فیلم‌ها را تماشا کنید.

هرفیلم را حداقل دو یا سه بار تماشا کنید.

لغات و اصطلاحاتی که زیاد تکرار می‌شوند را یادداشت کنید.

به زبان بدن و رفتار بازیگران در هنگام گفتن عبارات و اصطلاحات خاص دقت کنید.

به نحوه صحبت کردن افراد (با توجه به جایگاهی که در جامعه دارند) دقت کنید.

 

فیلم های پیشنهادی:

1- BookSmart

2- آسیایی‌های خرپول یا Crazy Rich Asians

3- سفر دختران یا Girls Trip محصول ۲۰۱۷

4- لیدی برد یا Lady Bird

5- ثور: رگناروک یا Thor: Ragnarok

6- چاقوکشی یا Knives Out

7- فیلم The King’s Speech

8- پدرخوانده    God father

تصاویر مطلب

   
   
   
   
   
   
   
   
امتیاز بدهید:
1 2 3 4 5
0/5 (0 امتیاز)
نظر خود را وارد کنید
تماس با ما مشاوره رایگان

آموزشگاه زبان های خارجه ملل