مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا| 3 راه ارزان اخذ ویزای استرالیا 2023

مقاله تاریخ به روزرسانی: 1401/12/22 853

کشور استرالیا به عنوان یکی ازمقصدهای اصلی مهاجرت در جهان و در میان ایرانیان شناخته می‌شود. این کشور از استانداردهای بالایی در سطح زندگی برخوردار بوده، امنیت شغلی و اجتماعی مناسبی دارد و ثبات اقتصادی آن نیز برای سرمایه‌گذاری و زندگی ایده‌آل است. اما مواردی چون هزینه‌های بالای زندگی و شهریه‌های دانشگاه، دور بودن به کشور ایران و یا حتی عدم شناخت کافی نسبت به شرایط تحصیل موجب می‌شود که برخی از افراد به استرالیا به عنوان گزینه اصلی مهاجرت نگاه نکنند.

آموزش زبان انگلیسی

شرایط تحصیل در هر کشوری مقررات و قواعد ویژه خود را دارد که پیش از اپلای باید از آن‌ها آگاه باشید. به دلیل اهمیت بالای موضوع بهتر است که همواره از یک متخصص این حوزه راهنمایی بگیرید.

اقامت در استرالیا

علیرغم پرواز طولانی استرالیا و ایران، راه‌های جایگزین برای ارتباط با اعضای خانواده پس از مهاجرت وجود دارد. در واقع اعضای خانواده افرادی که به این کشور مهاجرت کرده‌اند، می‌توانند برای ویزای توریستی مولتی اینتری استرالیا درخواست داده و پس از دریافت آن، پس از هربار سفر به استرالیا، حداقل به مدت 3 ماه در آن باقی بمانند. همچنین دارندگان اقامت دائم استرالیا، در صورت برخورداری از شرایط مالی مناسب می‌توانند برای والدین، همسر و فرزندان خود نیز به عنوان اسپانسر، اقامت دائم این کشور را دریافت کنند. در واقع انواع مختلفی از ویزای خانوادگی در این کشور وجود دارد که افراد می‌توانند برای آن اقدام کرده و دوری از اعضای خانواده را به حداقل برسانند.

فرم ارزیابی مهاجرت

فرم ارزیابی مهاجرت به استرالیا برای محاسبه آنلاین امتیاز شما برای مهاجرت به این کشور، طراحی شده است. در واقع اگر می‌خواهید بدانید که امکان مهاجرت به استرالیا را دارید یا خیر باید به سوالات زیر پاسخ دهید و امتیاز خود را با حداقل امتیاز لازم برای مهاجرت به استرالیا مقایسه کنید. همانطور که می‌دانید راه‌های مهاجرت به استرالیا متنوع است و با توجه به شرایط شخصیتان می‌توانید یکی از این راه‌ها را انتخاب کنید. اداره مهاجرت استرالیا برای برخی از این راه‌های مهاجرتی، شرط گرفتن حداقل امتیازات را نیز در درخواست ویزای شما، لحاظ می‌کند. یعنی وقتی درخواست ویزای شما به اداره مهاجرت استرالیا ارسال شد، در کنار بررسی شرایط اولیه، امتیازات شما را در یک چک لیست مدون نیز بررسی می‌کنند. امتیاز کسب شده از این چک لیست، در نتیجه درخواست شما بیشترین تاثیر را دارد. طبق قوانین مهاجرت استرالیا که از ابتدای جولای سال 2012 لازم الاجرا شده‌اند، هر متقاضی برای موفقیت در فرآیند مهاجرت خود، باید حداقل 60 امتیاز از فرم ارزیابی را کسب کند. این فرم ارزیابی برای هر یک از راه‌های مهاجرت به استرالیا به صورت اختصاصی طراحی شده است که موارد مشترک هم دارند.

در حالت کلی، امتیازی که از فرم ارزیابی مهاجرت به استرالیا کسب می شود فقط در پذیرش و یا رد شدن برخی از روش‌های مهاجرتی تاثیرگذار است. بطور مثال در حال حاضر برای دریافت ویزای دانشجویی استرالیا نیاز به کسب امتیاز حداقل از این فرم را ندارید اما برای دریافت ویزای کار و تخصص، ویزای موقت و ویزای سرمایه‌گذاری امتیاز شما بررسی و محاسبه می‌شود. سن، تحصیلات، سابقه کار، مدارک زبان انگلیسی و ... در این فرم بررسی می‌شوند و امتیاز شما را مشخص می‌کنند.

امتیاز بدهید:
1 2 3 4 5
0/5 (0 امتیاز)
نظر خود را وارد کنید
تماس با ما مشاوره رایگان

آموزشگاه زبان های خارجه ملل